Müra-alaste uurimistööde konkurss

MTÜ Ökokratt ja keskkonnamüra asjatundjate grupp koos õpetajatega kuulutavad välja üleriigilise üliõpilaste ja õpilaste müra-alaste uurimistööde konkursi.
Ootame konkursile töid, kus käsitletakse oma kokkupuuteid häiriva müraga, kogemusi müra vastu võitlemisel või hoopis müra läbi kannatamisel, müra mõjust suutlikkusele, sooritusvõimele (näiteks, kas müra on seda kasvatanud või kahandanud). Uurimistöö koostatakse eesti keeles.
Konkursi eesmärk on pöörata noorte tähelepanu müra olemusele ja olemasolule, et nad hakkaksid kaasa mõtlema ning suudaksid teha teadlikke valikuid liigse müra tõrjumisel.

Hinnatakse töö teaduslikkust, originaalsust, rakenduslikkust, teaduslike meetodite valikut, analüüsioskust, kirjanduse otstarbekat valikut ning töö vormistamist. Praktilisel tööl põhinev uurimistöö annab lisapunkte. Töid retsenseerivad eriala spetsialistid.
Müra-alane uurimistöö tuleb saata 01. septembriks 2010 aadressile
MTÜ Ökokratt, Saluvälja 3, Kuusalu küla, Harjumaa 74609.

Palume saata uurimistöö ja kokkuvõte ka elektrooniliselt aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Konkursile esitatud töid hindab MTÜ Ökokratt ja keskkonnamüra asjatundjate poolt moodustatud komisjon ajavahemikul 05.09.– 25.09.2010.
Tulemused kuulutatakse välja 30. septembril 2010. a. Kõiki konkursile edastatud töid hinnatakse vanuserühmade järgi. Hindamiskomisjoni ettepanekul premeeritakse rahaliselt iga rühma kuni kolme parimat tööd. Ettevõttelt OÜ Coomor Kaubandus (www.coomor.ee) on tooteid kõikidele osavõtjatele kokku 6000 krooni ulatuses. Uurimistööle, mis käsitleb kõrvaklappe ja sellega seonduvat, on eripreemiaks Sennheiseri elektrooniliselt müra summutavad kõrvaklapid. Konkursi stipendiumi fond MTÜ Ökokratt poolt on kokku 5000 krooni. Välja antakse stipendium iga vanuserühma kolmele parimaks tunnistatud tööle. Konkursikomisjonil on õigus muuta väljastatavate stipendiumite arvu ja suurust.

Konkursile esitatud uurimistööde koostajad kutsutakse konverentsile, mis toimub 21.oktoobril 2010 Tallinna Tehnikaülikoolis. Uurimistöö kokkuvõte trükitakse keskkonnamüra konverentsi materjalide hulgas.
Uurimistööde hindajate poolt valitakse välja kuni kolm tööd, millest tuleb osalejatel Keskkonnamüra konverentsil esitada 5-10 minuti pikkune ettekanne.

Täpsemad konkursitingimused: müra-alaste uurimistööde konkursi tingimused
 
Huvilised, kes tahavad teada, mida uurimistöö endast kujutab, saavad lisainformatsiooni http://www.voimalused.ee/uus/9/news/article/126 .