Projekt Ületame halduspiirid piirkonna arenguks

Projekt Ületame halduspiirid piirkonna arenguks

Esmakordselt viiakse läbi projekt Järva-Jaani, Tamsalu ja Väike- Maarja valdade halduspiire ning Järva- ja Lääne-Virumaakonna halduspiire ületades. Projekti raames tutvustatakse kogukonnale KOV-i tööd ja kogukonna osalemisvõimaluste rakendamist ning parandatakse selleks vajalikke oskusi (avalik esinemist, väitlemist, läbirääkimiste pidamist, pressiteadete koostamist) koolitusmoodulite läbimise kaudu (25-le inimesele).

Projekti rahastab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Projekt viiakse läbi taotleja ja elanike algatusel (Metsla, Ramma, Karinu Järvamaalt, Võhmuta, Järsi, Türje ja Pikevere, Aavere külade Lääne- Virumaalt) piiriülese koostöö tekkeks. Projekti raames tutvustatakse kogukonnale KOV-i tööd ja kogukonna osalemisvõimaluste rakendamist ning parandatakse selleks vajalikke oskusi (avalik esinemist, väitlemist, läbirääkimiste pidamist, pressiteadete koostamist) koolitusmoodulite läbimise kaudu (25-le inimesele). Projekt kulmineerub kursuslaste avaliku esinemisega väitlusdebatil ning piirkonna koostöökava väljatöötamise ja allkirjastamisega. Eesmärgiks on projekti piirkonna vabaühenduste, KOV-ide ametnike, kohalike eestevedajate ning kogukonna huvide esindajate (kõneisikute) motiveerimine ja võimestamine koostööks.
Sihtrühmaks on Kesk-Eesti KOV-ide ametnikud, vabaühendused, vabatahtlikud külade elanikud ja kõneisikud, kes edendavad koostööd halduspiiride üleselt, kaasates kodanikuaktiivsuse arendamisse ka sihtrühmi naaberküladest ja -valdadest. Projekti tulemusel areneb sihtrühmade regulaarne halduspiiriülene koostöö piirkonna arendamiseks. Projekti tulemusena valmib eelmainitud külade ja maakondade koostöötegevuskava, mis allkirjastatakse ühiselt esindajate poolt.

Soovi korral edasta palun e-posti aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  oma nimi ja kontaktandmed. Osalejate arv on piiratud. Esimene koolitus tuleb aprillis 2001 ning koolitused lõppevad oktoober 2011.