Pressiteade
MTÜ Ökokratt
30.05.2016

Mürafoor abistab Tammiste Lasteaeda

Tammiste Lasteaed Pärnumaalt soetas endale mürafoori, mis abistab mürataseme hoidmisel lubatud piirides.

Mürafoor aitab hoida haridusasutustes laste ja töötajate tervist ning on abiks õpetajale. Aitab tegevuste läbiviimisel ja vabamängus kontrollida õpilaste kõne valjusust ning ennetada manitsemast vaiksema hääletooniga rääkima. Mürafoor aitab vaigistada müra ruumides, kus kõrget mürataset on vaja soovitud piirides hoida, selgitas Tammiste lasteaia direktori kt Eda Tenson.

Mürafoor töötab kui valgusfoor: kui müratase kõrge, annab foor helisignaaliga märku ning näitab punast värvi tuld. Kollane tuli on hoiatuseks. Roheline tuli näitab lubatavat nõrka müra.

MTÜ Ökokratt pakub võimalust mürafoore tasuta proovida ja katsetada juba aastast 2009. Mürafoorid on käesoleval õppeaastal tegemas oma tänuväärset tööd Harjumaa ja Viljandimaa haridusasutustes.

Ökokrati poolt läbiviidavat mürafooride tasuta rentimist ning projekti "Müra pole muusika" eest pälvis MTÜ Ökokratt üle-euroopalisel konkursil auhinna mürateemaliste projektide kategoorias "The European Soundscape Award", mille väljastab Euroopa Keskkonnaagentuur. Agentuur tunnustas MTÜ Ökokratt aktiivset müraalast tegevust viimati 2012. aastal.

Ökokrati koostööpartneriteks-toetajateks tasuta mürafooride kasutada andmisel ja projektis "Müra pole muusika" on Miljon Miksi OÜ ning Puhta vee teemapark.

Täpsemat infot projekti kohta veebilehelt www.okokratt.ee. Mürafoori tutvustava lühifilmi vaatamiseks kliki lingile: https://www.youtube.com/watch?v=fJ-YT1eAyoE
Mürafoori maaletooja on Eestis Miljon Miksi OÜ.

Lisainfo:

Priit Adler
MTÜ Ökokratt/NGO Ökokratt
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
+372 5132149
SKYPE: priadler
FB: https://www.facebook.com/metsamoisa
www.okokratt.ee
www.keskkonnatelk.ee
www.metsamoisa.ee