Sürgavere Põhikool

Sürgavere Põhikooli õpilaste ettevalmistusest osalemiseks Ökotantsufestivalil.

7. klass:
Me otsustasime Ökotantsufestivalist osa võtta, kuna õpetajad rääkisid meile sellest toredast võimalusest. Meile kõigile meeldib tantsida ja see tundus olema hea võimalus oma tantsuoskuste näitamiseks.
Tantsu sisuks valisime prügiteema, kuna see on praegusel ajal väga aktuaalne. Prügi hakkab meid juba matma ja nii tuligi meil mõte, et võksime tantsuliselt näidata selle sorteerimist ja käitlemist. Tüdrukud mängivad prügi ja poisid on inimkond. Tantsu mõeldes hakkasime ise improviseerima. Õpetaja aitas meid sammude seadmisel ja poistel tuli idee, et võiksime kasutada ka aiakäru, millega prügi vedada saaks.
Meie lahke klassijuhataja aitas meid põnevate kostüümide tegemisel. Tüdrukutel on seljas toredad seelikud, särgid on kaetud pakenditükkidega  ja peas on mütsid. Poistel on seljas tavalised riided. Tantsu lõpuks on prügi kaotatud ja tüdrukutel on seljas värvilised lühikesed püksid.
Me loodame, et meie tants jääb teistele silma ja et kõik saaksid tunda sellest lõbu, nagu meiegi!

2. klass:
Kui õpetaja rääkis meile Ökotantsufestivalil osalemisest, leidsime, et meie „Liblikate tants” sobib sinna väga hästi.
Liblikad on ilusad, õrnad, armsad ja neid on hea vaadata. Me püüame ka olla selles tantsus õrnad ja graatsilised liblikad.
Proovides on meil hästi vahva. Me mängime, jutustame, mõtleme igasuguseid naljakaid asju välja ja loomulikult tantsime! Meie tantsuõpetaja Katrin on väga huvitavate ideedega, sõbralik ja energiline. Kahju ainult, et tantsuproovid on vaid kord nädalas.
Me ei jõua ära oodata oma kostüümide valmimist! Selles aitab meid õpetaja Kersti. Kui me juba laval esineme, siis näete isegi, kui ilusad me oma kostüümides oleme.
Loodame, et meie tants meeldib vaatajatelegi nii, nagu see meile meeldib!

{zoomcat catid=12}