Metsamõisa mõis asub Järsi külas, Lääne-Virumaal Tamsalu vallas, Järva- Jaani kihelkonnas. Metsamõisas on rajamisel Puhta vee teemapark, mille keskus paikneb Metsamõisa maadel.
Poolmõisana tekkis Metsamõisa 1847. aastal, mil eraldati 3/5 maad Võhmuta mõisast. 1857.aastal kuulus see Seliküla mõisnikule Paul von Dehnile ja arvatakse, et 1858. aastal oli mõisavalitsejaks Karl Mühlhausen. Täpsemad andmed aastate 1859-1878 mõisa kohta puuduvad, kuid 1879. aastal oli Metsamõisa mõisnikuks Roman Antropoff. Kuna tegemist oli eramõisaga, siis oli see mõeldud peamiselt jahipidamiseks. Alates 1900 kuulus Metsamõisa krahvinna Virginia Zoege von Mannteuffelile ning pärast tema surma sai selle pärimise korras krahv Ernst Mannteuffel, kelle omandiks oli mõis 1938. aasta novembrini. 1930. aastal kuulus mõis Vajangu valda ning seal elas Ernst Mannteuffel juunior. Mõisal oli korrastatud looduslik park. Metsamõisa ostis 1938. aasta novembris Arnold Adler. Nõukogude ajal paigutati Metsamõisa hooldekodu. 1996.aastast kuulub Metsamõisa eraomandisse.
Metsamõisas oma elust väikese kuid olulise perioodi veetnud loodusemees Fred Jüssi.
Puhta vee teemapark
Puhta vee teemapark paikneb Pandivere ja Adavere-Põltsamaa nitraaditundliku alal, kus tekib puhas põhjavesi – joogivesi. Siinsest veetekkest ja kohalike elanike käitumisest sõltub elu kogu Eestis. Karstilehtrid, karstijärsakud, karstikoopad ja Järsi karstijärv annavadki võimaluse tutvustada vee kodu.
Siin on vee kodu
Ennevanasti otsinud vesi endale kodu. Rännanud palju ringi. Päikese käes olla olnud jälle palav ja vesi tahtnud minna taevasse. Külmal maal jälle kippunud tarduma pikaks ajaks, mis veele mitte ei meeldinud. Siis ta otsustanudki minna vulinal maa sisse. Maa all olnud küll, pime ja kitsas, kuid see teinud vee puhtamaks ja sai ennast meeldivalt maha jahutada. Siin olnudki esimene koht, kust vesi maa alla läinud. Sellest ajast inimesed kiidavadki vett, mis on puhas, vuliseb ja meeldivalt jahe janu kustutamiseks.
Puhta vee pargi rajamise tegevustega alustati 2009. aastal. Selle ajaga on Metsamõisa hoonete müüre konserveeritud, taastatud kiviaeda, hooldatud juurdepääsuteed, korrastatud metsaparki ja mõisaparki koos tiigiga ning pargi keskusehoonega.
Metsamõisa infotahvli koordinaadid: N: 59° 3' 21,03'' E 26° 0' 27,83''