Grillfest Sauel

Keskkonnatelgi selle nädalavahetuse peatuspaik oli "Grillfestil" Saue mõisapargis.

Kõige rohkem elevust tekitasid ja heakskiitu leidsid Ökokrati logoga mütsides ning särkides poisid-tüdrukud, kes hoidsid "Grillfesti" 2,5 ha suuruse maa-ala puhtana. Puhtuse teenistuse eestvõttel toimus kogu grillipeo territooriumil jäätmete käitlemine liigiti.

Keskkonnatelgis olid kohal rohelise liikumise esindajad, puukujude meistrid, vihmaussidega kompostijad, osooniasjatundja, matkade korraldajad, mahetoodanguga ning loodushoidlikult kasvatatud lihaveise lihaga kauplejad jpt.

Reedel võeti aplausiga vastu Eesti Noorte Looduskaitse Ühingu nukuteatri etendus "Hoia loodust!" ning laupäeval õppis sadakond noort ja täiskasvanut "Grillfesti" laval tantsu "Ära viska prügi maha!".

Alates 2003. aastast tegutseva Keskkonnatelgi eesmärk on parandada keskkonnainfo kättesaadavust, arendada keskkonnasõbralikku mõtteviisi ja tutvustada keskkonnasõbraliku käitumise võimalusi. Samuti on eesmärgiks selgitada keskkonnaprobleemide tekkepõhjusi ning olemust, et inimesed mõistaksid, miks on looduskaitse vajalik ja kuidas nende tegevus loodust mõjutab.

Keskkonnatelgi järgmine peatuspaik on 11.-13. juunil Türi lähedal Säreveres, kus leiab aset tehnika- ja maaelunäitus "Agri 2004".

Vaata pilte www.hot.ee/keskkonnatelk044