Vabaõhumuuseumis

Keskkonnatelk köitis laadalisi

 

Möödunud nädalavahetusel, 22.–23. mail oli Keskkonnatelk üleval vabaõhumuuseumis Eesti turismi- ja käsitöölaadal ´EHE 2004¡.

Laadalised külastasid agaralt Rocca al Mare vabaõhumuuseumi territooriumile püsti pandud keskkonnatelki. Külastajad tundsid huvi, kuidas vabaneda nii tava- kui ohtlikest jäätmetest (s.h aegunud ravimitest), kuidas vihmaussidega kompostida, kuidas vabaneda keskkonnasõbralikult oma rikki läinud külmkapist, kuidas kaitsta osooni, kuidas õigesti metsa uuendada jpm. Vastused oma küsimustele said külalised loomulikult tasuta.

Noorimatel külastajatel oli võimalus jälgida nukuteatri etendust ´Hoia loodust!¡ ning õppida koos vanematega tantsu ´Ära viska prügi maha!¡.

Lisaks sai näha kompostiusse, hobuseid, looduspilte, puukujusid nii öökullist, karust, pokust jt. Proovida sai lassoviskeid ning maitsta sai Saidafarmi loodussõbralikku mahejuustu, kohupiima jpm.

Keskkonnatelgi järgmine peatuspaik on 28.–29. mail Saue mõisapargis, kus toimub ´Grillfest¡. 11.–13. juunil on MTÜ Ökokratt keskkonnatelk Säreveres tehnika- ja maaelunäitusel ´AGRI 2004¡.

Keskkonnatelgi mõte seisneb selles, et liita roheliselt mõtlevaid ja tegutsevaid organisatsioone, võimaldada vahetada kogemusi ja informatsiooni ning laiendada tutvusringkonda ja populariseerida loodushoidu.

Keskkonnatelgis toimub kestev keskkonnaõpe. Õppeprogramm koosneb seminaridest, loengutest, keskkonnaga seotud näidenditest, õppefilmidest, töötubadest ning võistlustest.

Keskkonnatelgi eesmärk on harida koolilapsi ning nende vanemaid erinevates valdkondades, selgitades kvaliteetse vaba aja veetmise tähtsust, näiteks loodusvaatlust.

Eesmärk on parandada keskkonnainfo kättesaadavust, arendada keskkonnasõbralikku mõtteviisi ja tutvustada keskkonnasõbraliku käitumise võimalusi. Samuti on eesmärgiks selgitada keskkonnaprobleemide tekkepõhjuseid ning olemust, et inimesed mõistaksid, miks on looduskaitse vajalik ja kuidas nende tegevus loodust mõjutab.

 

Täiendav informatsioon:

Priit Adler

MTÜ Ökokratt

Tel 606 6391

GSM 513 2149

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

www.okokratt.ee

 

 

Viimasest Keskkonnatelgi peatuspaigast leiab pilte aadressilt: www.hot.ee/keskkonnatelk043