Agri 2004

Keskkonnatelk tekitas ´Agri¡ külastajates meeldivaid üllatusi

 Keskkonnatelgi eelmise nädalavahetuse peatuspaik oli Järvamaal Säreveres tehnika- ja maaelunäitusel ´Agri 2004¡.

Keskkonnatelk leidis Säreverest mõttekaaslasi – loodi kontakte koolilaste keskkonnateadlikkuse arendamiseks ning koostööks teiste roheliste organisatsioonidega üle Eesti.

Türi Tehnika- ja Maamajanduskooli staadionile püsti pandud Keskkonnatelgis olid esindatud organisatsioonid üle Eesti. Külastajad tundsid huvi nii prügi sorteerimise kui osooni kaitsmise vastu, samuti küsiti infot nii MTÜ Ökokrati kui Eestimaa Looduse Fondi tegemiste kohta jpm. Erilist huvi äratasid MTÜ Eesti Naabrivalve ning Väätsa Prügila AS väljapanekud.

Menu osalisteks said ka äraarvamismängud ja keskkonnaviktoriinid ning see, et Väätsa prügila projektijuht Toomas Laimets pakkus külastajatele väikesest rohelisest prügikonteinerist kommi. Menukad olid ka autod Landrover klubist.

Lapsed said koos vanematega õppida tantsu ´Ära viska prügi maha!¡ ning hullata suure pushpalliga.

Keskkonnatelgi järgmine peatuspaik on 10. juulil Lääne-Virumaal Porkuni päevadel.

Alates 2003. aastast tegutseva Keskkonnatelgi mõte seisneb selles, et liita roheliselt mõtlevaid ja tegutsevaid organisatsioone, võimaldada vahetada kogemusi ja informatsiooni ning laiendada tutvusringkonda ja populariseerida loodushoidu.

Samuti on Keskkonnatelgi eesmärgiks harida koolilapsi ning nende vanemaid erinevates valdkondades, selgitades kvaliteetse vaba aja veetmise tähtsust.

 

Vaata pilte www.hot.ee/keskkonnatelk045