Porkuni

Porkuni Suvepäevad

Keskkonnatelk Porkuni tünnisõidul

 

Keskkonnatelk jõuab sel laupäeval, 10. juulil Lääne-Virumaale, osaledes Porkuni päeval.

Keskkonnatelk on Tamsalu vallas toimuval Porkuni päeval avatud kell 11–18. Telk on paigaldatud nii järve äärde kui ka Lossisaarele.

Kogu päeva jooksul toimub keskkonnatelgis mitu ettevõtmist. Saab osaleda äraarvamismängudes ning keskkonnaviktoriinides, võimalik on ära anda vana külmkapp, saab näha veekogude hooldusmasinat firmalt WetMen ning hullata kuumaõhupalliga.

Samuti on kohal puukujude meistrid, metsaeksperdid jagavad metsatarkust, ornitoloogid tutvustavad linde ja jagavad linnutarkust, Kepivabriku mehed on lubanud teha kepisõitu järvel ning toimumas on palju muudki. Eesti Keskkonnauuringute Keskuse osoonibüroo töötajad annavad infot osoonikihi olukorrast ja selle kaitsest.

Lossisaarel loositakse kell 16 välja uus külmkapp kõigi nende vahel, kes tõid oma vana külmkapi ära.

Keskkonnatelgi projektijuhi Priit Adleri sõnul on tal väga hea meel, et üha populaarsemaks muutuv keskkonnatelk jõuab eeloleval laupäeval Lääne-Virumaale.

Adler avaldas lootust, et keskkonnatelki külastab Porkuni päeval sama palju inimesi kui eelmistes kohtades, kus keskkonnatelk on viibinud. ´Mis kõige tähtsam – infot looduse ja keskkonna kohta jagame tasuta,¡ märkis ta.

Keskkonnatelki on eriti oodatud üksikisikud ja organisatsioonid, kes tahavad luua kontakte koolilaste keskkonnateadlikkuse arendamiseks ning teha koostööd teiste roheliste organisatsioonidega üle Eesti.

Keskkonnatelgi varasemad peatuspaigad sel aastal on olnud Kuusalus, Narvas, Rocca al Mare vabaõhumuuseumis, Saue mõisapargis ning Türi lähedal Säreveres.

Alates 2003. aastast tegutseva keskkonnatelgi eesmärk on parandada keskkonnainfo kättesaadavust, arendada keskkonnasõbralikku mõtteviisi ja tutvustada keskkonnasõbraliku käitumise võimalusi. Eesmärgiks on ka selgitada keskkonnaprobleemide tekkepõhjuseid ning olemust, et inimesed mõistaksid, miks on looduskaitse vajalik ja kuidas nende tegevus loodust mõjutab.

Keskkonnatelgi mõte seisneb ka selles, et liita roheliselt mõtlevaid ja tegutsevaid organisatsioone, võimaldada vahetada kogemusi ja informatsiooni ning laiendada tutvusringkonda ja populariseerida loodushoidu.

Vaata pilte http://www.hot.ee/keskkonnatelk046/