Jäneda Talupäevad

Jäneda Talupäevad

MTÜ Ökokratt

Pressiteade

28. juuli 2004

 

Keskkonnatelk kutsub talupäevadele

 

Keskkonnatelk peatub sel nädalavahetusel Jänedal toimuvatel Eesti XIII Talupäevadel ning pakub külastajatele maheliha tooteid ja näitab Kepivabriku meeste oskusi.

Eriliseks teeb osalemine talupäevadel olukord, kus keskkonnatelk on saavutanud populaarsuse laatade ja messide korraldajate hulgas. Tänaseks on keskkonnatelki palutud osalema lisaks Jäneda talupäevadele ka Harjumaa Kodukandipäevadel 7.–8. augustil Kurkse sadamas Padise vallas.

Keskkonnatelgis on esindatud ligi 20 organisatsiooni üle Eesti. Jänedal on kohal matkade korraldajad, mahetoodanguga kauplejad, looduslikult haljastajad jpt. Oma oskusi näitavad pajuvitstest punutiste valmistajad, puukujude meistrid, OÜ Kepivabriku mehed ning metsatarkust jagavad metsaeksperdid. Näha saab ka veekogude hooldusmasinat firmalt Wetmen ning järelveetavat sauna koos basseiniga. Osaleda saab äraarvamismängudes ja keskkonnaviktoriinides ning teha lassoviskeid.

Keskkonnatelki on eriti oodatud üksikisikud ja organisatsioonid, kes tahavad luua kontakte koolilaste keskkonnateadlikkuse arendamiseks ning teha koostööd teiste roheliste organisatsioonidega üle Eesti.

Keskkonnatelgi varasemad peatuspaigad sel aastal on olnud Kuusalu laadal, Narva kevadlaadal, Rocca al Mare vabaõhumuuseumis toimunud Eesti turismi- ja käsitöölaadal ´EHE 2004¡, Saue mõisapargis toimunud ´Grillfestil¡ ning Lääne-Virumaal Porkuni päeval.

Alates 2003. aastast tegutseva keskkonnatelgi eesmärk on parandada keskkonnainfo kättesaadavust, arendada keskkonnasõbralikku mõtteviisi ja tutvustada keskkonnasõbraliku käitumise võimalusi. Eesmärgiks on ka selgitada keskkonnaprobleemide tekkepõhjuseid ning olemust, et inimesed mõistaksid, miks on looduskaitse vajalik ja kuidas nende tegevus loodust mõjutab.

Keskkonnatelgi mõte seisneb ka selles, et liita roheliselt mõtlevaid ja tegutsevaid organisatsioone, võimaldada vahetada kogemusi ja informatsiooni ning laiendada tutvusringkonda ja populariseerida loodushoidu.

MTÜ ÖKOKRATT

Pilte saate vaadata www.hot.ee/keskkonnatelk047