Ökokratt tiivustab koolinoori ja tudengeid müra uurima

MTÜ Ökokratt
Pressiteade
17.03.2011MTÜ Ökokratt on välja kuulutanud müra uurimustööde konkursi. Sedakorda toimub konkurss teist korda. Konkursi eesmärk on teadvustada müra olemasolu, selle kahjulikku mõju tervisele ja loodusele ning selle ennetamise võimalusi.

Uurimustöö tuleb esitada hiljemalt 01. oktoobriks 2011. Parimad uurimistööd selgitatakse välja 30. oktoobriks 2011.
Võitjaid autasustatakse stipendiumifondiga. Esemeliste auhindadega premeerib OÜ Coomor Kaubandus uurimistöid, mis käsitlevad kõrvaklappe ja nende poolt tekitavat müra kui ka nende abil müra vähendamist. Lisaks premeeritakse kolme konkursi parimat, Sennheiseri elektrooniliselt müra summutavate kõrvaklappidega.

Konkursil võivad osaleda nii koolinoored kui ka tudengid. Parimad tööd kantakse ette autorite poolt novembris toimuval konverentsil.
Konkursile oodatakse uurimustöid, kus noored kirjutaksid oma kokkupuudetest häiriva müraga. Oma kogemustest müra vastu võitlemisel või hoopis müra kannatamisel, müra mõjust suutlikkusele ja sooritusvõimele. Näiteks kas müra ja milline müra on seda kasvatanud või kahandanud.

Täpsemat infot konkursitingimuste kohta MTÜ Ökokratt veebilehelt www.okokratt.ee.

Eelmisel aastal toimunud konkursile laekus 11 tööd, kus käsitleti müra kooliruumides, kaubandustegevusest tekkivat müra, liiklusmüra mõõdeti tänavatel ja lennujaamas ning käsitleti kuulmistaseme languse dünaamikat koolis.

MTÜ Ökokratt loodi 11 aastat tagasi Eestimaa elanike, eelkõige noorte loodusteadlikkuse tõstmiseks ja säästva eluviisi propageerimiseks.

Lisainfo:
Priit Adler
MTÜ Ökokratt
GSM +372 51 32 149
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
www.okokratt.ee