Narvas

Keskkonnatelk Narvas

MTÜ ÖKOKRATT

Pressiteade

15. mai 2004

 

Keskkonnatelgil oli piirilinnas menu !

 

Keskkonnatelgi nädalavahetuse peatuspaik oli 15. mail Narva kevadlaat.

 

Nukuteatri etendust  Hoia Loodust! jälgisid kevadlaada noorimad laadakülalised koos vanematega.

Arvukalt sai jagatud informatsiooni looduse ja keskkonna kohta, mis võeti külastajate poolt meeldivalt vastu, sest tasu selle eest ei soovitudki. Vastuseks oli rõõmus naeratus ning eestikeelne tänu nii lastelt kui ka täiskasvanutelt.

Põnevusega jälgiti osooniaugu tekkepõhjuseid ning tagajärgi tutvustavat esitlust osooniasjatundjalt Inari Truumaalt.

Eesti Naabrivalve Narva üksus oli esindatud huvitava ning vajaliku informatsiooniga kaaslinlastele. Eesti Naabrivalve organisatsiooni haarati uusi liikmeid. Kohaliku organisatsiooni juhi Zlata Rajevskaja sõnul oli päev tulemuslik ning koostöö jätkamine loodussõpradega vajalik edaspidigi.

Ringi liikus lastesõber Lõvi Leo, kelle populaarsus ületas kogu laadamelu.

Leidsime keskkonnatelgi seltskonnale sõpru ning toetajaid Narvast, koostööpartneri MTÜ Rakendusökoloogia Keskuse aktivistid Marina ja Erhard Janssen Sillamäelt.

 

Keskkonnatelgi mõte ning idee on liita  roheliselt mõtlevad ning tegutsevad organisatsioonid,  võimaldada vahetada kogemusi ning informatsiooni. Laiendada tutvusringkonda ning populariseerida loodushoidu. 

Sündmuse eesmärk on harida koolilapsi ning nende vanemaid erinevates valdkondades, selgitades kvaliteetse vaba aja veetmise tähtsust - näiteks loodusvaatlust.  Keskkonnatelgi eesmärk on parandada keskkonnainfo kättesaadavust, arendada keskkonnasõbralikku mõtteviisi ja tutvustada keskkonnasõbraliku käitumise võimalusi.

Samuti selgitada keskkonnaprobleemide tekkepõhjuseid ning olemust, et inimesed mõistaks, miks on looduskaitse vajalik ja kuidas nende tegevus loodust mõjutab.

Keskkonnatelgis toimub  kestev loodusõpe.

Keskkonnaõppeprogramm koosneb seminar-loengutest, keskkonnatemaatikaga seotud näidendist, õppefilmist, workshop´-idest ning võistlustest.   

Keskkonna-alases õppprogrammis osalevad erasektoris tegutsevad ettevõtted ning avaliku sektori vastavad institutsioonid, keskkonna spetsialistid ning avalikkusele üldtuntud inimesed.

 

Keskkonnatelgi järgmine peatuspaik on 22.-23. Eesti turismi- ja käsitöölaadal EHE 2004 Vabaõhumuuseumis

 

Vaata Narva Kevadlaada keskkonnatelgi pilte www.hot.ee/keskkonnatelk042