Kuusalus

Keskkonnatelk Kuusalus  

MTÜ ÖKOKRATT

Pressiteade

03. mai 2004

 

Keskkonnatelk võeti omaks !

 

Keskkonnatelk Kuusalu mailaadal äratas inimestes tähelepanu ning noored võtsid selle koheselt omaks. Oli inimesi, kes pärisid imestunult, et mis siin sünnib ja peale selgituse saamist asuti loodussõbralikku ostu sooritama või uuriti informatsiooni, mis telki oli pandud välja.

Palju päriti osooniüksuse juhilt Inari Truumaalt. Kuulati EMHI peadirektori Jaan saare loengut kliimast.

Juba napilt pealelõunat lõppesid mahedad piimatooted Saidafarmil ning nõuti lisa.

Lastesõber Lõvi Leol oli lööki koos teda saatvate politseinikega just nooremate laadakülastajate hulgas.

Võimalus oli kõigil minna Oh ja Ah matkade järelveetavasse sauna ning sulistada ehtsas basseinis. Samad võimalused avanesid Saunaabi autos. Pingsalt piirati Wetmen kopratammi hävitajat, mis võimaldab hooldada veekogusid kõikjal. Põnevusega jälgiti puukujumeistrite tegevust ning õpiti ATV – ga liiklema looduses. Oma silmaga kaeti Kepivabriku viisnurkset koda, laastukatust ning ümarpostidest tara.

Paljud  ei olnud näinud kompostiusse, mis tegid oma akvaariumis igapäevast tööd.

ELF- i esindaja Linda oli meelitatud suurest rahvamassi olemasolust ning ENLÜ noored tegid ennastsalgavat jäätmealast kasvatustööd kõigile.

Autoklubi Off Road esindajal oli selgitamist ning uudistajaid jätkus palju. 

Loodusfotomeister Peeter Vissak oli vaatamata kesisele müügiedule meelitatud, et kõik möödujad vähendasid kiirust ning lausa nautisid pilte. Järelikult ei ole kõik veel kadunud järeldas  Peeter sellest. Laada lõpuks toimus ENLÜ käpiknukuteater ja esinesid Ökokrati noored tantsuga Ära viska prügi maha ! .

Keskkonnatelgi külastajate arv laadal oli umbes 3000 külastajat.                

Keskkonnatelk, on süboolne katusealune mis liidab roheliselt mõtlevaid ning tegutsevaid organisatsioone, võimaldab vahetada kogemusi ning informatsiooni. Laiendab tutvusringkonda ning populariseerib loodushoidu. 

Keskkonnatelgi kava on eelnevalt kokku lepitud laatade korraldajatega. Üritused toimuvad alates 01. mai kuni 10. juuli 2004. .

Järgmine võimalus külastada keskkonnatelki on Suurel Narva Kevadlaadal  15. mail.

 

Vaata ka pilte Kuusalust www.hot.ee/keskkonnatelk041