Vaivara vald

Vaivara lasteaed ja põhikool

PRESSITEADE

Vaivara valla koolis ja lasteaedades viidi 24.-30.aprillini läbi keskkonnanädal teemal

SÄÄSTA, ÄRA SAASTA.

Nädala raames tutvuti taastumatute ja taastuvate loodusvaradega, ametlike ja omavoliliste prügilatega, prügi sorteerimisega ning taas- ja korduvkasutusega.

Koristati puhtaks kodukülad, löödi kaasa vanametalli koristamiskampaanias, toimus oma sorteeritud prügi vastuvõtupunkti avamise peaproov, valmis materjal prügiteemalise voldiku väljaandmiseks.

Tegemised on jäädvustatud filmilindile, esilinastus toimub mai lõpus.

Vaivara ökokratid on viinud Kuusalu algatatud tänuväärse ürituse sümboolika Ida-Virumaa kõige kõrgema mäe tippu, kõige ohtlikuma ettevõtte õuele ning esmakordselt maailmas  10m sügavusele maa alla. 

Kratitamine Vaivaras jätkub kuni mai kuu lõpuni.

 

Ökokratt kratitas:

Vaivara lasteaed 26.-30.aprillil laste ja õpetajate pilgu läbi.

Esmaspäeval alustasime koduümbruse vaatlemise, loodusega tutvumise ja prügi korjamisega. Poleks uskunud,et prügi korjamine nii lõbus on, sai enne otsa kui laste soov ja tahe seda korjata.

Teisipäeval olid kõik lasteaia rühmatoad muutunud prügilateks. Prügi oli kogutud lasteaiast ja kaasa toodud kodudest. Helmi abiga vallavalitsusest sorteerisime prügi ära, oli avastamisrõõmu ja uusi teadmisi.

Kolmapäevane päev möödus meisterdamise tähe all; meisterdasid lapsed ,emad-isad ja õpetajad. Õhtuks teostusid fantastilised ideed.

Neljapäeval viisime oma sorteeritud prügi õigetesse prügikastidesse, nägime kui palju saame kokku hoida pere raha ja lapsed ostsid poest esimese kommi oma teenitud raha eest. Vaatasime prügikonteineri tühjendamist ja multifilmi Räpakollist.

Reedene päev osutus nädala tippsündmuseks. PUHTA PRÜGI PIDU. Imeilusad kostüümid, fantastiline prüginõid, klounid Piip ja Tuut ning kõige lõpuks Ökokrati auhinnad ja maiustused.

Midagi toredamat on raske välja mõelda! Palju elamusi ja  muljeid jätkub pikaks ajaks.

Aitäh !

 

Sinimäe Põhikool  24. – 30. aprillil.

24. aprillil käisime ekskursioonil Ida-Virumaal. Külastasime Vaivara ohtlike jäätmete hoidlat, vaatasime rohelist järve. Väga huvitav oli Kohtla-Nõmme kaevandusmuuseumis. Imetlesime Valaste juga. Küll see oli ilus!

26. 04 vaatasime keskkonnateemalisi videofilme.

27. 04 alustasime meisterdamist, kus materjaliks kasutasime puhast prügi. Joonistasime pilte ning tegime plakateid. Samuti mängisime teemakohast videomängu.

28. 04 korraldasime prügitalgud kodukülas ning koolimaja ümbruses. Suuremad õpilased puhastasid prügist maanteeääri ning Pargimäge. Nooremad õpilased aga koristasid koolimaja ümbrust.

29. 04 sorteerisime oma kodust kaasatoodud prügi. Eelnevalt olid klassijuhatajad juba tutvustanud, kuidas tuleb prügi erinevatesse konteineritesse sorteerida.

30. 04 oli väga lõbus ja huvitav päev. Meie meisterdatud asjadest, piltidest, plakatitest ja ekskursioonil tehtud fotodest olid üles seatud näitus ning stendid.

Noorematele õpilastele tulid külla klounid Piip ja Tuut. Nad tegid prügiga trikke ning rääkisid keskkonna teemal palju kasulikku.

Päev lõppes prügi-karnevali ja moedemonstratsiooniga. Demonstreeriti ise tehtud prügikostüüme, mis nägid väga vahvad välja. Võistlusmängude läbiviimisel kasutati ka ainult prügist valmistatud vahendeid. Näiteks viskasime-püüdsime plastpudelikorke prügikotti; viskasime täpsust plastpudelitega pappkarpidesse; mängisime keeglit, kus kuulideks olid ajalehtedest teibi abil tehtud pallid ning kurikateks plastpudelid. Kõigil oli väga lõbus.

Kokkuvõtteks võib öelda, et see oli hiiglama vahva nädal.

 

Plaanis on veel 08. mail minna metsa istutama. Peale metsaistutamist toimub koolimajas Ökokrati nädala lõpetamine, kus jagatakse auhindu ja tänukirju kõigile osalejatele. Vaatame ka videofilmi meie Ökokrati nädalast.

Kõige tublimad osavõtjad aga sõidavad 20. mail Jüris toimuvale ´Puhta prügi peole¡.