Kas ajalool on midagi ühist loodusega?

Kas ajalool on midagi ühist loodusega?

Läänemaal, Laelatul, toimub 8. - 12. augustil ajaloo- ja loodusteemaline kursus lastele vanusega 12 – 16 aastat.

Õppekursus toimub looduslikult huvitaval Puhtu-Laelatu looduskaitsealal.

Kursusel tutvutakse nii Läänemaa kui ka kogu Eesti geoloogilise minevikuga, vaadeldakse kivimeid ja räägitakse nende tekkimisest.

Lastele tutvustatakse Läänemaa muinasajalugu ja käiakse tõelistel arheoloogilistel väljakaevamistel.

Kursuse korraldajad valgustavad huvitavamaid seiku keskajast ja hilisematest ajajärkudest ajaloo ning looduse külje pealt. Plaanitud on mitmeid põnevaid õpperetki. Kavas on korraldada lõkkeõhtuid ning maastikumänge, kus peateemaks ajalugu ning loodus. Uurimisele ja õppimisele vahelduseks tehakse ka kasulikku tööd.

Õppekursuse külalislektoriteks ning juhendajateks on vastavate erialade parimad asjatundjad Läänemaalt ja Eestist. Kursust toetavad rahaliselt Hanila Vallavalitsus ning mitmed Lõuna-Läänemaa ettevõtjad.

 

Õppekursuse tulemusena saavad lapsed teadmisi nii oma rahva kui ka naaberrahvaste kultuurist, õpivad sellesse eelarvamustevabalt ning lugupidavalt suhtuma; samuti õpivad nad hoidma loodust ja elama keskkonda ning loodusressursse säästes.

Samas tehakse kasulikku tööd ja mängitakse täisväärtuslikus looduskeskkonnas.

Kursuse tulemusena paraneb õpetajate ja kohalike spetsialistide ning ametnike erialane kompetents, samal ajal tutvustatakse alternatiivsel metodoloogial põhineva hariduse võimalusi ning suundi. Pannakse alus erinevate erialade spetsialistide koostööle ja integreeritud töövormidele. Teadvustatakse ja propageeritakse Lõuna-Läänemaad kui ajalooliselt, kultuuriliselt ja looduslikult omapärast ning väärtuslikku piirkonda. Õppekursuse läbiviimisega demonstreeritakse alternatiivsete meetodite kasutuselevõtmise vajadust noorsootöös ning hariduses.

Kursus on taolise käsitluse pilootprojektiks. Nimetatud õppekursus on kavas muuta suuremaks programmiks Terra maritima, mis jääks pikaajaliseks jätkuprojektiks läbi mitmete aastate.

MTÜ Ökokratt

 

Täiendav informatsioon:

Peeter Vissak

MTÜ Ökokratt

GSM 55 601943

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
www.okokratt.ee