Info

7. juunil toimunud lõpukonverentsist KUMUs saate lugeda ja pilte vaadata siit

 

Reiman Retkede poolt välja antud auhinnaPäikeseloojangumatkale Pedassaarele said:

 

Riina Milk (Lustivere Põhikool)

Liina Tamm (Konguta Kool)

Marje Loide (Metsküla Algkool)

 

PALJU ÕNNE !

 

PRESSITEADE

Vabariigi President osales keskkonnaharidusprojekti lõpukonverentsil

07.06.2006

 

President Rüütel osales täna MTÜ Ökokratt keskkonnaharidusprojekti 2006 “Kes elab vees” lõpukonverentsil Kumu kunstimuuseumis.

 

Oma tervituskõnes tundis president Rüütel heameelt, et tähelepanu Läänemerele viimasel ajal järjest suureneb ning selle kaitse on muutunud kogu piirkonna ühiseks mureks. “Üha tähtsama koha on meie ühiskonnas omandanud ka arusaam, et üldise haritusega käib kaasas keskkonnateadlikkus ning et säästev eluviis on jätkusuutlikkuse aluseks,” lausus Vabariigi President.

“Meid ümbritsev keskkond vajab mitte ainult materiaalseid investeeringuid, vaid ennekõike hoolivat suhtumist. See on meist igaühele jõukohane. Niisuguse hoiaku kaudu sünnib ühtlasi huvi looduse ja elu mitmekesisuse vastu ning uhkus meie kauni Eestimaa üle,” kõneles riigipea.

 

Ökokrati keskkonnaharidusprojekt toimub juba kaheksa aastat. Üle Eesti osales seekord 170 haridusasutust 19 000 lapse ja noorega. Projekti oli kaasatud ka 60 kohalikku omavalitsust, kes aitasid oma koole ja lasteaedu.

 

Presidendi kantselei avalike suhete osakond

Kadriorus 7. juunil 2006

 

 

PRESSITEADE

06.06.2006

Ökokratt lõpetab keskkonnaprojekti "Kes elab vees?" konverentsiga KUMU`s

 

MTÜ Ökokratt on kutsunud 7. juuniks 2006 projektis "Kes elab vees?" osalenud 250 õpetajat ja ametnikku lõpukonverentsile Tallinnasse KUMU`sse. Konverents võtab kokku projektis tehtu ja saavutatu ning tutvustab osalejaile erinevaid keskkonnahariduse andmise võimalusi.

 

Konverentsi avab president Arnold Rüütel, kes annab üle esseekonkursi auhinnad õpetajatele. Seejärel esitab Keskkonnaministeeriumi abiminister Olavi Tammemäe oma nägemuse loodushariduse tähtsusest ja osast keskkonnakaitses.

 

Kuuetunnise konverentsi esinejate hulgas on õpetajaid, keskkonnaspetsialiste ja loodusteadlasi. Keskkonnanädala korraldamise kogemusest ja vajalikkusest kõnelevad projektis osalenud koolide ja lasteaedade esindajad. Mere- ja jõeökosüsteemi aitavad lahti mõtestada Henn Ojaveer Tartu Ülikoolist ja Taavi Nuum Eesti Rohelisest Liikumisest. Looduse ilu jäädvustamisest ja tajumisest räägivad Matsalu loodusfilmide festivali direktor Tiit Mesila ja kunstitundja Kaia Lehari. Tsirkusestuudio Folie artistid näitavad etenduses „Pärlihaldjas“, milline on vee-alune maailm nende kujutluses.

 

Ökokrati keskkonnaharidusprojekt toimub juba 8 aastat järjest ja huvi ettevõtmise vastu on aasta-aastalt kasvanud. Üle Eesti osales seekord 170 haridusasutust 19 000 lapse ja noorega. Projekti oli kaasatud ka 60 kohalikku omavalitsust, kes aitasid oma koole ja lasteaedu nii nõu ja jõuga kui rahaliselt. Traditsiooniliselt lõpetas kohalikud keskkonnanädalad regionaalsete Puhta Vee Pidude sari.

 

Projekti pearahastaja on SA Keskkonnainvesteeringute Keskus, toetavad Keskkonnaministeerium, MTÜ Eesti Veeühing, SIA Viessmann, AS Tallinna Vesi ja paljud erinevad organisatsioonid.

 

Konverentsi kava on lisatud.

 

Lisainformatsioon

 

Kaja Riiberg

projektijuht

tel 5270020

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 


Puhta Vee Pidu

 

Veekeskkonda väärtustavad noored peavad Haapsalus Puhta Vee Pidu

 
Vee-elustiku tundmaõppimisele pühendatud projektis Ökokratt 2006 "Kes elab vees?" osalenud Lääne-Eesti koolinoored kohtuvad 25. mail kell 12.00 Puhta Vee Peol Haapsalus Paralepa rannas. Lääne-Eesti peole on registreerunud üle 600 osavõtja lasteaiaealistest gümnasistide ja täiskasvanuteni. Paralepas toimuv pidu on neljast regionaalsest Puhta Vee Peost viimane.
Tervitus- ja tänusõnu ütlevad loodushuvilistele lastele ja noortele Haapsalu linnapea Teet Kallasvee, linnavalitsuse linnakeskkonna osakonna juhataja Krista Vilta ning Riikliku Looduskaitsekeskuse spetsialist Tiit Randla.

 

Virumaa ökokratid pidutsevad Puhta Vee Peol Toilas

Vee-elustiku tundmaõppimisele pühendatud projektis Ökokratt 2006 "Kes elab vees?" osalenud Lääne- ja Ida-Virumaa koolinoored kohtuvad 24. mail kell 12 Puhta Vee Peol Toila-Oru pargi laululaval. Toila Puhta Vee Peost võtab osa
üle 300 osavõtja lasteaiaealistest gümnasistide ja täiskasvanuteni.
Tervitus- ja tänusõnu ütlevad loodushuvilistele lastele ja noortele Toila Vallavanem Tiit Salvan, Ida-Viru maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja kt. Kaarin Veinbergs ja Riikliku Looduskaitsekeskuse Ida-Viru regiooni direktor Kaili Viilma.

 

Tuhat Lõuna-Eesti koolilast pidutseb Puhta Vee Peol


Vee-elustiku tundmaõppimisele pühendatud projektis Ökokratt 2006 "Kes elab vees?" osalenud Lõuna-Eesti koolilapsed kohtuvad 18. mail kell 12.00 Tartumaal Nõo vallas Luke pargis toimuval Puhta Vee Peol. Luke peole on
registreerunud rekordiliselt pea 1000 osavõtjat ning pidu toimub teisena neljast regionaalsest Puhta Vee Peost.
Tervitus- ja tänusõnu ütlevad loodushuvilistele lastele ja noortele Tartu maavanem Esta Tamm, Nõo vallavanem Rain Sangernebo ja valla keskkonnaosakonna juhataja Sven Tarto.

 


Ökokratt annab Puhta Vee Pidude avalöögi Paunkülas


Vee-elustiku tundmaõppimisele pühendatud projektis Ökokratt 2006 "Kes elab vees?" osalenud Harju, Järva, Rapla ja Lääne-Viru maakonna koolinoored kohtuvad 17. mail kell 12.00 Puhta Vee Peol Harjumaal, Kõue vallas,  Paunküla veehoidla ääres puhkekeskuses.
Paunküla peole on registreerunud üle 600 osavõtja lasteaialastest kuni gümnasistide ja täiskasvanuteni.
Tervitus- ja tänusõnu ütlevad loodushuvilistele lastele ja noortele Kõue vallavanem Andres Õis ja Kuusalu valla keskkonnaspetsialist Priit Adler, Keskkonnaministeeriumi nimel kõneleb Harli Uljas ministeeriumi avalike
suhete osakonnast.
 

 

Registreerunud on järgmised koolide esindajad Puhta Vee Pidudel:

17. mail Paunkülas suurel laval esinevad oma kavadega

Raasiku PK, Järva-Jaani ja Jüri Gümnaasiumi ja Tabasalu ÜG õpilased

 
18. mail Tartumaal Nõo lähedal Luke mõisa pargis esinevad:
 
Adavere LA Naksitrallid - "Vihmavarjutants", Suure-Jaani LA - "Sipsikute tants"
 
24. mail Ida-Virumaal Toila-Oru pargi laululaval esinevad
 
Kunda ÜG - "Jussi ja Jassi kalalkäik" ja Illuka PK - vee-elustiku teemaline kavaga
 
25. mail Läänemaal Haapsalus Paralepa rannas esinevad:
 
Haapsalu Linna Algkool, 2 etteastet: tants "Puhkepäeva kalamees" ja koori esinemine
Paikuse valla haridusasutuste etteaste -  katkend etendusest.
 
Pressiteade

MTÜ Ökokratt

15.05.2006

Ökokratt kutsub veetemalises keskkonnaprojektis osalenud noored Puhta Vee Peole.


Ökokrati keskkonnaprojekt "Kes Elab Vees?" lõpeb Puhta Vee Pidudega. Kokku toimub üle Eesti neli Puhta Vee Pidu, esimene neist leiab aset 17. mail Paunküla Veehoidla ääres puhkekeskuses. Igal peol esineb noortebänd 2Wild, projektist osavõtnud astuvad üles omaloominguliste lühikavadega.

Pidulised saavad koos laulda ja tantsida, toimub vee-elustiku teemaline viktoriin. Kahetunnise peo ajakavas on ruumi ka autasustamistseremooniale, kõiki osavõtjaid ootab üllatus.

„Puhta Vee Pidu on loodussõbralikkust propageeriv ja looduse kaitset tähtsustav üritus, mis on sihtgruppi arvestades püütud lahendada võimalikult meeleolukalt ja noortepäraselt,“ märkis projektijuht Kaja Riiberg.

Ökokrati keskkonnaharidusprojekti viiakse läbi juba 8 aastat järjest, viimasel kolmel aastal on Kuusalu vallast alguse saanud ettevõtmine üle-eestiline. Kokku osaleb Ökokrati projektis 170 haridusasutust 19000 lapse ja noorega. Projekti on kaasatud ka 60 kohalikku omavalitsust, kes aitavad oma koole ja lasteaedu nii nõu ja jõuga kui rahaliselt.

Ökokratt ootab Puhta Vee Peole

17. mail Harjumaal Paunküla veehoidla ääres Paunküla puhkekeskuses
18. mail Tartumaal Nõo lähedal Luke mõisa pargis
24. mail Ida-Virumaal Toila-Oru pargi laululaval
25. mail Läänemaal Haapsalus Paralepa rannas

Pidu algab igal pool kell 12.

Projekti pearahastaja on SA Keskkonnainvesteeringute Keskus, toetavad Keskkonnaministeerium, MTÜ Eesti Veeühing, SIA Viessmann ja paljud erinevad organisatsioonid.

Lisainformatsioon:

Kaja Riiberg,

Projektijuht

tel 5270020

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.


Vaatluslehed

Vee-elustiku uurimisel on abiks järgmised vaatluslehed:

Järv      Jõgi      Rannik

Töölehed on pdf-formaadis, nende vaatamiseks peab teie arvutis olema Acrobat Reader programm!

Pressiteate koostamisel juhindu Järva Teataja ajakirjaniku Merili Nikkolo kasulikest nõuannetest Pressiteade

Vaata ka AS Tallinna Vesi õppefilmi "Tallinna joogivesi läbi aegade" 

Osale esseekonkursil ja võida reis!

Fantaasia Reisid OÜ kuulutas välja esseekonkursi „Kuidas õpetaja oma reisikogemuste kaudu saab kasvatada õpilasi ja kaaskodanikke loodussõbralikeks inimesteks”.

Kuni 14. maini 2006 saavad õpetajad saata kirjutisi aadressil Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. või postiga FANTAASIA REISID OÜ, Nurme 22a, Saku, Harjumaa 75501 paberkandjal.

Konkursi eesmärk on juhtida tähelepanu keskkonnaprobleemidele Eestis ja väärtustada õpetajaid, kes oma tegevusega kasvatavad noori säilitama ja kaitsma loodust. 

Mai lõpuks teeb þürii saabunud tööde hulgast valiku. Peaauhinna (reis kahele Horizontraveli suvekataloogist) võitja avalikustatakse lõpukonverentsil  Tallinnas  KUMUs  7. juunil 2006  ja  www.fantaasiareisid.ee kodulehel.

Täpsem info Fantaasiareisid OÜ


Algavad Ökokrati keskkonnanädalad KES ELAB VEES?
7. aprillil lõpeb Soomaa külastuskeskuses kaheksast
koolitusseminarist koosnev sari õpetajatele ja keskkonnaspetsialistidele.

Seminaridel jagati metoodilist materjali veeteema käsitlemiseks koolis ja
lasteaias, ajakirjanikud õpetasid pressiteadete koostamist ning
looduspiltnik Peeter Vissak tutvustas fotograafianippe.

Õppeasutused said vee-elukate uurimiseks õnged ja kahvad.

Koolituse vastu tunti kõige enam huvi Tartumaal Nõo vallas toimunud
seminaril.

Aprillis ja mais toimuvad kõigis maakondades - ligi 170 haridusasutuses
Ökokrati nädalad, mis kulmineeruvad maikuus nelja Puhta Vee Peoga.

KES ELAB VEES? ürituste sari lõpeb 7. juunil 2006 lõpukonverentsiga
Tallinnas KUMUs.

2006. a. Ökokrati projekt ”Kes elab vees?”

Jätkub registreerumine Puhta Vee Peole ja lõpukonverentsile!

  

Ökokrati nädalad kulmineeruvad nii noortele kui õpetajatele-juhendajatele mõeldud Puhta Vee Peoga 

17.mail Paunkülas

18. mail Nõol

24. mail Toilas

25. mail Haapsalus

Hea on, kui varakult on teada peol osalejate arv – siis ei jää keegi millestki ilma!

 

Kes elab vees? ürituste sari lõpeb lõpukonverentsiga  Tallinnas KUMUs  7. juunil 2006 õpetajatele-juhendajatele. Kuna saali mahub kokku 246 inimest, siis tuleb ka sinna end aegsasti kirja panna. 

 

Koolitustel, Puhta Vee Pidudel ja lõpukonverentsil osalemiseks palume saata täidetud registreerimisvormi aadressile Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. (kui see pole võimalik, siis e-kiri kujul: ürituse kuupäev ja koht, osavõtja ees- ja perekonnanimi, tel nr, e-posti aadress, postiaadress, asutus (kool), amet, Puhta Vee Peost osavõtjate arv).

 

Jälgige värsket infot meie kodulehel www.okokratt.ee!

 

Lugupidamisega, 

Kaja Riiberg

Projektijuht

 

MTÜ ÖKOKRATT

gsm 5270020

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.


Pilte KUMUst 7.06.2006
 
 
 
 
 
 
 
 

PVP pildid
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Seminaripilte