Meelteteraapia teenuse arendamiseks taime- ja heliaias koostatakse äriplaan

logo.jpgMTÜ Ökokratt  
Pressiteade
18.01.2014


Meelteteraapia teenuse arendamiseks taime- ja heliaias koostatakse äriplaanKäesoleva aasta jaanuaris alustati Meelteteraapia teenuse arendamiseks taime- ja heliaias koostatakse äriplaani koostamist.

Projekti üldiseks eesmärgiks on arendada välja ja pakkuda teraapiliste ja rehabiliteerivate eesmärkidega uudset teenust eakatele, töö- ja tegevusvõime piirangutega inimestele ning omastehooldajatele, ent ka lastele. Tänasel päeval sarnase teenuse pakkuja Eestis puudub, ent sihtrühma katusorganisatsioonide esindajate sõnul esineb vajadus antud teenuse järgi ning peavad selle arendamist vajalikuks sarnaselt välismaisele praktikale meie naaberriikides Soomes ja Rootsis.

Sihtrühma suuruseks on statistiliste andmete järgi üle 100 000 inimese, kes saavad täna töövõimetuse toetust, lisaks üle 300 000 eakat pensionäri. MTÜ Ökokratt on üle kahe aasta teinud Eestis teadalevalt esimese inimesi meeli mõjutava taimeaia „Meelteaia“ rajamiseks koostööd sihtrühma katuseorganisatsioonide esindajatega nagu SA Eesti Puuetega Inimeste Koda, MTÜ Eesti Omastehooldus jpt.

Meelteaed jaguneb 6 temaatiliseks aiaks, millest igaüks rikastab ja parendab erinevaid meeli – nägemist, kuulmist, haistmist, maitsmist ja kompimist. Ehkki aed on füüsiliselt valminud, tuleb selle otstarbekaks ja asjakohaseks kasutamiseks arendada välja sihtgrupi vajadustele vastav teraapiline ja rehabiliteeriv teenus. Selleks soovitakse antud projekti raames koostada äriplaan kõnealuse läbimõeldud ja asjakohastatud teenuse väljaarendamiseks ja pakkuma hakkamiseks.

Protsessi kaasatakse ka sihtrühma katuseorganisatsioonid SA Eesti Puuetega Inimeste Koda, MTÜ Eesti Omastehooldus, MTÜ Eesti Koduabi selts, SA Haraka Kodu, Türi Toimetulekukool ümarlaua läbiviimise raames. Samuti kaasatakse nõustajatena eriala spetsialiste ning praktikuid.

Projekti rahastab Kodanikuühiskonna Sihtkapital Programmi läbiviimist korraldab MTÜ Ökokratt.


Lisainfo:

Priit Adler
MTÜ Ökokratt
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
gsm 5132149
www.okokratt.ee
www.keskkonnatelk.ee
www.metsamoisa.ee