Keskkonnaminister tunnustab tublimaid keskkonnamüra uurinud noori

Keskkonnaminister tunnustab tublimaid keskkonnamüra uurinud noori

KESKKONNAMINISTEERIUMI PRESSITEADE
30. november 2011

Neljapäeval, 1. detsembril kell 13.40 annab keskkonnaminister Keit Pentus noorte infomessi Teeviit 2011 raames toimuva kutsemeistrivõistluse Noor Meister 2011 ajal tublimatele õpilastele üle müra uurimistööde konkursi auhinnad.

„Avaldan tunnustust kõigile noortele autoritele põhjalike uurimustööde eest,“ ütles keskkonnaminister Keit Pentus. „Meie tänased noored on homsed otsustajad, mistõttu on äärmiselt tähelepanu vääriv nende huvi inimese tervise ning puhta ja vaikse looduse ning keskkonna vastu. Müra ümbritseb meid peaaegu kõikjal, kuid probleemile tähelepanu pööramata pole võimalik seda ennetada ega teadvustada müra mõju tervisele,“ märkis ta.

Müra uurimistööde konkurssi korraldas MTÜ Ökokratt, mis on teadustööde konkursse korraldanud juba 2007. aastast. Konkursi eesmärk on pöörata noorte tähelepanu müra olemusele ja olemasolule, et nad hakkaksid kaasa mõtlema ning suudaksid teha teadlikke valikuid liigse müra tõrjumisel. MTÜ Ökokratt juhatuse liikme Priit Adleri sõnul on müra-alaste uurimistööde konkursi juba teistkordsel toimumisel märgata noorte huvi ja muret müra mõju osas nende ja kaaslaste tervisele ning heaolule. „Peale selle tuleb kõrgelt hinnata ka tööde teaduslikku taset ning noorte koostööd eriala spetsialistidega,“ ütles Priit Adler. „Kui möödunud aastal sai noorte uurimustöödest inspiratsiooni teatrilavastaja, siis käesoleva aasta tööde põhjal on oodata ehk juba telelavastust, et teadvustada müra mõju laiemale üldsusele,“ rääkis MTÜ Ökokratt juhatuse liige Priit Adler.

Konkursile esitatud uurimistöödes käsitlesid noored oma kokkupuuteid häiriva müraga, jagasid kogemusi müra vastu võitlemisel või hoopis müra läbi kannatamisel jne.

Müra tekib erinevatel põhjustel ja erinevates kohtades. Kool on kindlasti üks koht, kus õpilased peavad müraga igapäevaselt toime tulema. Müra tekib ka töö tegemisel. Seetõttu antakse seekord müra uurimustööde auhinnad üle kutsevõistlusel Noor Meister 2011, kus kutseõppurid omavahel ametialastes oskustes mõõtu võtavad, samal ajal nii tööst kui messil toimuvast melust tekkivat müra trotsides.

Uurimistöid hindasid eriala asjatundjad, kelle tööülesannete hulka kuulub igapäevaselt müraga tegelemine, samuti õpetajad. Hinnati tööde teaduslikkust, originaalsust, rakenduslikkust, teaduslike meetodite valikut, analüüsioskust, kirjanduse otstarbekat valikut ning töö vormistamist.

Praktilisel tööl põhinev uurimistöö andis lisapunkte.

Konkursi parimate uurimistööde esitajad saavad ettevõttelt OÜ Coomor Kaubandus Sennheiseri kvaliteetsed kõrvaklapid. Konkursi stipendiumi fondi pani välja MTÜ Ökokratt omateenitud vahenditest.

Lisainfo:
Priit Adler
MTÜ Ökokratt
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
513 2149
 
Brita Merisalu
Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja
626 2908, 527 6851
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.