Õpiõhinas omandatakse praktiliselt sõnade karjäär ja kaevandus tähendus

Õpiõhinas omandatakse praktiliselt sõnade karjäär ja kaevandus tähendus

MTÜ Ökokratt 
Pressiteade
09.01.2012

Teisipäeval, 10. jaanuaril kell 9 saab alguse Padise vallamajas omavalitsuste ametnikele suunatud mäetööstuse alane programm, mis kestab käesoleva aasta suveni. Programm viiakse läbi nelja piirkondliku koolitustsüklina põhja, lääne, lõuna ja ida piirkondades projekti „KOV keskkonnaspetsialistide mäetööstusalase pädevuskoolituse programm“ raames.

Programmiga antakse teoreetilisi ja praktilisi algteadmisi mäetööstuse terminoloogiast, tehnoloogiast, keskkonnamõju hindamisest, planeerimisest ning mäetööstuse ja kaevandamise mõjust kohaliku omavalitsuse arengukavale ja eelarvele. Tähelepanu pööratakse valdkonna probleemidele ja puudustele ning praktilistele lahendusvõimalustele.

Eesti Mäetööstuse Ettevõtete Liidu juhatuse esimehe Rein Voog`i sõnul näitab spetsialistide aktiivne programmis osalemise soov selle vajalikkust. „Oodata on ühist arusaamist terminitest karjäär ja kaevandus. Programmi tulemusena mõistetakse ettevõtjaid ning lisaks kaevandamisloa menetlemisele osatakse arvestada sotsiaalset ja majanduslikku mõju kogukonnale. Uusi kaevandamisalasid planeerides osatakse konflikte vältida,“ selgitab Rein Voog.

Projekti ettevalmistamisel viidi kohaliku omavalisuste spetsialistide hulgas läbi küsitlus. Selgus, et ametnikud ei tunne end mäetööstuse alal kindlalt. Kaevandamislubade menetlemisel eksitakse tihti terminite, tehnoloogiate, keskkonnamõju hindamise sisu, selle protsessi ja planeerimistegevuse osas ega teata selle mõju kohaliku omavalitsuse arengukavale ning eelarvele.

Kursus lõppeb praktilise lõputööga, kus tuleb koostada geoloogilise uuringu, kaevandamisloa taotlus ja kirjeldada kaevandatud ala korrastamist näiteks oma valla baasil. Programmis osaleb üle 60 kursuslase üle Eesti, kes läbivad koolitustsükli ning külastavad erinevaid karjääre ja kaevandusi üle Eestimaa. Programmis osalemine on kõigile kursuslastele tasuta.

Projekti rahastab Sihtasutus Keskkonnainvesteeringute Keskus, Eesti Mäetööstuse Ettevõtete Liit, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit, Eesti Turbaliit.
Programmi läbiviimist korraldab MTÜ Ökokratt.


Lisainfo:

Priit Adler
MTÜ Ökokratt
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
gsm 5132149
www.okokratt.ee
www.keskkonnatelk.ee