Ületame halduspiirid piirkonna arenguks

MTÜ Ökokratt 
Pressiteade
26.10.2011

Ületame halduspiirid piirkonna arenguks

Neljapäeval, 27. oktoobril kell 14 toimub Vajangu Põhikoolis projekti „Ületame halduspiirid piirkonna arenguks“ kulminatsioon, kus osalenud organisatsioonid signeerivad piirkonna koostöötegevuskava aastateks 2011-2015. Selle jätkuna toimuvad väitlusdebatid maaelu päevapoliitilistel teemadel – „Elu võimalikkusest maal“ ja „Haldusreform“ – ning Riigikogu liikmete ja kohalike eestvedajate osalusel ajurünnak, kus otsitakse vastuseid näiteks küsimustele, kes maksab kinni tasuta koolitoidu, kuidas hoida korras kohalikud teed, miks halduspiirid piiravad ettevõtlikkust jne.

Käesoleva aasta aprillis alanud ainulaadse ühisprojektiga „Ületame halduspiirid piirkonna arenguks“ viidi läbi Järva-Jaani, Tamsalu ja Väike-Maarja valdade halduspiiride ning Järva- ja Lääne-Virumaa halduspiiride ületamine
 
Lõppsündmusel väitlevad Riigikogu liikmed Aivar Riisalu, Igor Gräzin, Eiki Nestor, Marko Pomerants. Osalevad Lääne-Viru Maavanem Einar Vallbaum, vallavalitsuste, kolmanda sektori organisatsioonide esindajad ja kursuslased. Moderaatoriteks ajakirjanikud Andres Raid ja Jüri Muttika.

Sündmust on võimalik jälgida ka video otseülekandena Ökokratt kodulehelt. Otseülekande Vajangu Põhikoolist teeb TipikasTV.

Projekti eesmärgiks on projekti piirkonna vabaühenduste, kohaliku omavalitsuse (KOVi) ametnike, kohalike eestevedajate ja kogukonna huvide esindajate motiveerimine ja võimestamine ning kodanikuaktiivsuse suurendamine.

Projekti raames tutvustati kogukonnale KOVi tööd ning  kogukonna koostöö- ja osalemisvõimalusi. Parandati avaliku esinemise, väitlemise, läbirääkimiste pidamise, demagoogia äratundmise ja pressiteadete koostamise oskusi.

Projekti lühitutvustus ja lõppsündmuse päevakava Ökokrati kodulehel.

Projekti rahastab Kodanikuühiskonna Sihtkapital ning korraldab MTÜ Ökokratt.


Lisainfo:

Priit Adler
MTÜ Ökokratt
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
gsm 5132149
www.okokratt.ee
www.keskkonnatelk.ee