Keskkonnaminister tunnustab keskkonnamüra uurimistööde konkursi parimaid

KESKKONNAMINISTEERIUMI PRESSITEADE
12. oktoober 2010

Keskkonnaminister tunnustab keskkonnamüra uurimistööde konkursi parimaid

Kolmapäeval, 13. oktoobril kell 14 annab keskkonnaminister Jaanus Tamkivi Keskkonnaministeeriumis üle auhinnad keskkonnamüra uurimistööde konkursil häid tulemusi saavutanud õppuritele. Ühtlasi tutvustatakse vastvalminud keskkonnamüra käsiraamatut.

„Mul on hea meel tervitada noori ja avaldada neile tunnustust tehtud põhjaliku töö eest,“ ütles keskkonnaminister Jaanus Tamkivi. Ministri sõnul on tähelepanu vääriv, et just noored on müra olemust uurimustöödes käsitlenud. „Võime juba täna kindlad olla, et meie tuleviku elukeskkond on puhtam ja mürast vabam, sest meie tänased noored on tulevased otsustajad, kes juba omandanud vajalikud hoiakud looduse ja keskkonna suhtes,“ märkis ta.

Müra uurimistööde konkursile laekus kokku 10 tööd: kõrgkoolist 3, keskkoolist 4 ja põhikoolist 3 uurimust. Äramärkimist väärivad Tartu Ülikooli õigusteaduskonna tudeng Allan Appelbergi uurimustöö „Kaubandustegevusest tingitud häiriv müra kui põhiõiguste riive“, samuti Kohila Gümnaasiumi 11. klassi õpilase Caisa Selli uurimus oma kooli müratasemest ning Aste Põhikooli 6. klassi õpilase Merilin Männi võrdlus kahe ristmiku maksimaalse keskmise müranivoo kohta.

„Konkursile laekunud tööde arvu järgi otsustades on konkurss igati korda läinud,“ ütles konkursi korraldaja, MTÜ Ökokratt juhatuse liige Priit Adler. „Üliõpilased ning koolinoored tunnevad huvi müra vastu ning on uurimustööde järgi otsustades müra olemuse ära tundnud,“ märkis ta.
 
Konkursi parimad pääsevad 21. oktoobril Tallinna Tehnikaülikoolis toimuvale Keskkonnamüra konverentsile oma töid tutvustama. Kõik konkursile saabunud uurimustööde kokkuvõtted trükitakse ning levitatakse kõikidele konverentsi külalistele konverentsi materjalide hulgas, samuti on need leitavad MTÜ Ökokratt kodulehel www.okokratt.ee.

Müra uurimustööde paremusjärjestuse tabeli ja tööde kokkuvõtetega saab tutvuda siin:
http://okokratt.ee./index.php?option=com_content&task=view&id=799&Itemid=1.

Lisaks tutvustatakse keskkonnamüra konkursi auhindade kätteandmisel vastvalminud käsiraamatut  "Keskkonnamüra hindamine ja müra leviku tõkestamine". Väljaanne on valminud Soome ja Eesti Keskkonnaministeeriumi, Insinööritoimisto Akukon Oy ning MTÜ Ökokratt koostööna. Käsiraamat on Soome keskkonnamüra eksperdi Tapio Lahti originaaltrükise eestikeelne väljaanne, mis valmis esialgse versioonina keskkonnamüra konverentsi „Kas me oleme müraks valmis?“ (2008) tarbeks, et tõsta Eesti spetsialistide ja elanike teadlikkust müra hindamisel ja tõkestamisel.

Keskkonnamüra käsiraamat on mõeldud spetsialistidele, kes puutuvad igapäevaselt kokku keskkonnamüraga. Samuti sobib väljaanne õpilastele ja üliõpilastele, kellele on see esimene eestikeelne keskkonnamüra teabeallikas üldse. Keskkonnamüra käsiraamatuga saab tutvuda siin: http://www.okokratt.ee/myra2010/Keskkonnamyra_raamat.pdf.


Lisainfo:
Priit Adler
MTÜ Ökokratt
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
513 2149, 607 2704

Brita Merisalu
Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja
626 2908, 527 6851
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.