Pressiteated

Märjamaalt

Lapsed  uurivad KES ELAB VEES?

 

Midrimaa lasteaia Hiirekeste ja Tammetõrude rühma lapsed võtavad osa keskkonnaprojektist „Kes elab vees?“

 

MTÜ Ökokratt poolt 1999.aastal algatatud keskkonnakaitset ja säästlikku tarbimist tutvustavad keskkonnanädalad on aasta-aastalt koolides ja lasteaedades „juuri ajanud“ ning käesoleval aastal võtab projektist osa juba ligi 19 500 last 170 lasteaiast ja koolist. Meie vallast on varem selles projektis osalenud Märjamaa Gümnaasium, sel aastal liitub ka Midrimaa lasteaed.

 

30.märtsil käisid valla keskkonnaspetsialist ja 4 lasteaia ja gümnaasiumi esindajat Haapsalus keskkonnanädalat ettevalmistaval seminaril, kus jagati metoodilist materjali veeteema käsitlemiseks ja vahendeid vee-elustiku uurimiseks (luubid, õnged, kahv).

 

Pärast koolitust koostati lasteaias keskkonnanädala tegevuskava.

Midrimaa keskkonnanädala avab laste hea sõber Lendkala Lope, kes teeb lastele ettepaneku vaadelda lasteaia lähedal asuvat tiiki ja oja, uurida vett  ja vee-elustikku, mõõta vee sügavust ja voolukiirust, proovida kalapüügiõnne ja  koostada kõigist neist tegemistest tore vaatlusmapp. Veeprojekt lõpetatakse maastikumängu ja väikese konverentsiga, kus lapsed tutvustavad üksteisele jalutuskäikudel ja õppetegevustes saadud teadmisi tiigi ja oja kohta ning annavad ülevaate oma uurimustest ja kalapüügi tulemustest. Uurimistöödest ja veeprojekti kunstiloomingust koostatakse ka kokkuvõttev näitus.

 

Ökokrati keskkonnaprojekt lõpetatakse maikuus nelja Puhta Vee Peoga.  Meie valla lapsed saavad osaleda Haapsalus korraldataval peol.

 

 

Teatriaasta  etendused Midrimaal

 

Midrimaa lasteaias oli aastatepikkune traditsioon tähistada teatrikuud ja kevade algust koolieelikute rühma laste teatrietendustega, kuid kahel viimasel aastal on oma etendustega esinenud ka nooremad aiarühmad. Eelmisel aastal ajendas kõiki näidendeid ette valmistama H.Cr.Anderseni aasta väljakuulutamine, käesoleval aastal  aga Eesti teatri

aasta tähistamine.

Kevade alguse päeval esitas Tammetõrude rühm näidendid „Lugu väikesest Mettest“ ja  „Vanataadi kinnas“. Järgmisel nädalal esitas Mesilaste rühm luuletuse „Aastaajad“ ainetel  valminud sõnalis-muusikalise etenduse ja eelmisel nädalal esitas Hiirekeste rühm keskkonnateemalise etenduse „Peipsi nõid Laana“. Viimast etendust mängiti juba ka lapsevanematele, kuid teistega esinetakse peale lihavõttepühi ja emadepäeval.

Kuigi  lasteaias  on peaaegu igal kuul võimalik vaadata ühe teatri külalisetendust, pakub oma etenduse ettevalmistamine ja lasteaiakaaslaste esinemise vaatamine lastele suurt huvi ja rõõmu.

Narva Eesti Gümnaasiumist

„Puhta vee nädal“ NEGis

 

NARVA – 6. aprill 2006 – Esmaspäeval, 24. aprillil algab Narva Eesti Gümnaasiums (NEG) "Puhta vee nädal". Selle kestel toimuvad erinevad võistlused ja konkursid, viiakse läbi kaks uurimust veest ja pannakse välja vee-teemaliste piltide näitus.

Esmaspäeval, 24. aprillil pannakse välja vee-teemaliste joonistuste näitus, mis jääb vaatamiseks nädala lõpuni. Samuti on esmaspäevale planeeritud "Veelaulude konkurss", kus esinevad erinevad bändid, hindamisel võetakse arvesse arranþeeringut, kostüüme ja esitust. Laulda võib nii merest, järvedest kui jõgedest, samuti pole keelatud ka muud vee-elemendid.

Teisipäeval toimub vee-teemaline deklameerimise võistlus. Samal päeval võtavad 8. klassi õpilased veeproove Narva jõest. See on osa suuremast projektist „Kes elab vees?“, mille raames kooliõpilased üle Eesti uurivad veekogusid enda ümber.

Neljapäev on nädala lõpupäevaks. Siis kantakse ette nii veeproovide uurimise tulemused kui ka uurimuse „Kooli veetarbimine“ kokkuvõte. Viimane uurimus on käivitunud juba mitu nädalat enne seda. Uurimuse viivad läbi kolm 9. klassi õpilast.

Neljapäeval saavad auhinnad kätte ka joonistusvõistluse ning laulukonkursi parimad. Esinema on kutsutud külaline Narva Vesi aktsiaseltsist.

Keskkonnaprojekti Ökokratt poolt korraldatavate keskkonnanädalate „Kes elab vees?“ raames toimuvad kõigis maakondades – ligi 170 koolis ja lasteaias Ökokrati vee-nädalad, mis kulmineeruvad maikuus nelja Puhta Vee Peoga. NEGi õpilased saavad osaleda sellel 24. mail Toilas.

Ökokrati ürituste sari lõpeb 7. juunil 2006 lõpukonverentsiga juhendajatele ja pedagoogidele Tallinnas KUMUs.

Aegviidust

Pressiteade

 

Loodusprojekt Mustjõgi ja jõeasukad

 

Keskkonnanädala raames 2.-5.maini 2006.a viiakse Aegviidu Lasteaias (Kase 10 Aegviidu) läbi loodusprojekt Mustjõgi ja jõeasukad. Toimub tutvumine jõega, jõeasukate ja nende tegevusega ning nende mõjuga meie tervisele loodusmatkal Mustjõe äärde ja erinevate õppetegevuste (vaatlemine, uurimine, kuulamine, kõnelemine, liikumine, muusika, kleepetöö jm) vahendusel.

Projektijuht Heli Lillemets, telefon 55 933 168

Info tööpäevadel telefonil 604 7439


Tartu LA Rukkilill

“KES  ELAVAD  VEES?”

 Tartu  Rukkilille lasteaia  Hea Alguse rühmas  2 – 5 maini 2006 a.

 

·        Uurime vett ja veeelustikku

·        Õppekäik Tartu Zoloogiamuuseumi

·        Katsed veega

·        Vee mängud

·        Meisterdamine

·        Maalimine

·        Laulu ja tantsu õppimine “Kalad elavad vees.”

·        Laste tööde näitus

 

Vaata lisa www.okokratt.ee

Täpsem info Thea Kaiv  telef.  55 906 004  e – mail. See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 


Loo KK

Ökokratid on jälle liikvel!

 

Kui näete Loo ümbruse veekogudes sulistamas suuri ja väikesi lapsi koos õpetajatega, siis teadke – nad ei tee niisama kratitempe vaid -

-         uurivad Pirita jõe kalu kahva ja õnge meetodil,

-         sobravad põhjamudas leidmaks elu erinevaid vorme,

-         küsivad “Loo Veelt”, kust tuleb ja kuhu läheb kraanivesi.

Mitmeid muidki huvitavaid tegevusi on Loo Keskkoolis plaanis seoses järjekordse Ökokrati keskkonnaharidusprojektiga “Kes elavad vees?”.

Seega - kui näete Loo ümbruse veekogudes sulistamas suuri ja väikesi lapsi, siis teadke – need on ÖKOkratid!

 

Põhjalikuma tegevuskava leiad kooli kodulehelt www.lookool.ee  ja Ökokrati kodulehelt www.okokratt.ee

Projekti toetavad MTÜ Ökokratt, KOV, KIK.

 

Ave Soekov

Loo Keskkooli bioloogia ja keemia õpetaja

Osula PK

 Pressiteade

 

 08.-12.05.2006 on Osula Põhikoolis keskkonnanädal „Kes elab vees?“.

Tegevused algavad õngede valmistamisega ja kalapüügivõistlusega. Kogemusi jagama on lubanud tulla  kooli direktor, kirglik kalamees.

Toimub ka põnev ja seiklusterohke maastikumäng.

Uuritakse jõe ja järve elustikku ja puhtust.

Lisaks oleme loovad- luuletame ja laulame, voolime ja meisterdame, kirjutame ja joonistame.

Nädal lõpeb tublide kaasalööjate ja „abistavate käte“ autasustamisega.

 

Kaja Parker

Osula PK loodusainete õpetaja

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

5164797, tööl 7895333

Siimusti LA-AK

Pressiteade 08.05.2005

 

Tähelepanu!

Siimusti Lasteaed-Algkooli keskkonnanädal Ökokratt 2006 "Kes elab vees" toimub 15. maist 19 maini k.a. Nädala raames toimuvad välitunnid Siimusti tiigi ja Aidu järve ääres, kus uurime vee-elustikku. Meisterdame looduslikust materjalist, teeme plakateid ja joonistame. Nädal lõppeb viktoriini ja näituse ülespanekuga. Ootame kõiki huvilisi Siimusti Lasteaed-Algkooli 19. mail vee-elustiku teemalisele näitusele. Info telefonil 77 62 090

 

Kaja Reiman

Siimusti Lasteaed-Algkooli juhataja

Siimusti ANK

Siimusti Avatud Noortekeskus osaleb projektis Ökokratt 2006. Projekti raames osaleb juhendaja projekti tutvustaval koolitusel ja saab vastavad eelteadmised ja vahendid projekti elluviimiseks. Projekti juhendavad Monika Maasing ja Janika Eres.

 Käesoleval aastal on teemaks “Kes elab vees”. Läbiviidavate tegevuste käigus saavad noored uusi teadmisi vee-teemadel ning neid kasutada viktoriinil. Meisterdame, joonistame, noormehed valmistavad kahvad ja tütarlapsed õmblevad neile võrgud, ning ühiselt käiakse kahel erineval veevaatlusel, mille käigus tuleb täita vaatlusankeet. Hiljem lõõgastume pikniku pidades. Üks veevaatlusmatkadest on noorte soovil planeeritud jalgrattamatkana.

Projektiga seotud tegevustes saavad osaleda kõik Siimusti ANK´I külastavad noored vanuses 7-26 eluaastat. Kokkuvõtted ja autasustamised toimuvad maikuu viimastel päevadel.

18. mail osaleme Nõos toimuval Puhta Vee Peol.

      7. juunil juhendajate lõpukonverents Tallinnas KUMU´s.

Infot projekti kohta saab www.okokratt.ee ja Siimusti ANK´is läbiviidavate tegevuste kohta www.hot.ee/siimustiank ning noortekeskusest.

Lugupidamisega Monika Maasing


Märjamaa Gümnaasium

Pressiteade

Märjamaa Gümnaasiumi õpilased võtavad osa keskkonnaprojektist “Kes elab vees?”

MTÜ Ökokratt poolt 1999. aastal algatatud keskkonnakaitset ja säästlikku tarbimist tutvustavad keskkonnanädalad on aasta-aastalt koolides ja lasteaedades “juuri ajanud” ning käesoleval aastal võtab projektist osa ligi 19.500 last 170 lasteaiast ja koolist. Märjamaa kool on mitu aastat selles projektis osalenud.

30. märtsil käisid valla keskkonnaspetsialist, neli lasteaia ja 2 gümnaasiumi esindajat Haapsalus keskkonnanädalat ettevalmistaval seminaril, kus jagati metoodilist materjali veeteema käsitlemiseks ja vahendeid vee-elustiku uurimiseks (luubid, õnged, kahv).

Pärast koolitust koostati koolis keskkonnanädala tegevuskava.

Nädal algab koolis 2. mail. Avasignaalid kostuvad kooliraadiost. Tegevused on planeeritud terveks nädalaks. Nädala lõpus teeme kokkuvõtte ning paneme välja näitused.

Õkokrati keskkonnaprojekt lõpetatakse maikuus Puhta Vee Peoga. Meie kooli tublimad õpilased saavad osaleda Haapsalus korraldataval peol

Kernu PK

Pressiteade

Kernu Põhikool

 

                                 Algavad Ökokrati keskkonnanädalad “KES ELAB VEES”

 

       Nüüd läheb lahti suur Haiba tiigi uurimine. Ärge kartke, ainult väike osa veest koos elustikuga rändab purkides Kernu kooli. Koolis algab 2. mail keskkonnaürituste sari, kus pearõhk pööratakse vee-elustiku mikroskoopilisele uurimisele ja miniakvaariumite valmistamisele. Selle aja jooksul saavad lapsed joonistada, kuulata ja vaadata põnevat vee-elustikku.

      Kuidas Haiba tiiki on puhastatud, lubas meile tutvustada vallavanem hr. E. Karu isiklikult.

      Kõik see kulmineerub suure veepeoga Paunkülas 17. mail.

 

Lisainfo:

Tiina Nurmela, loodusainete õpetaja

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Konguta

Pressiteade

Ökokratt 2006: Kes elab vees? raames,

otsivad

Konguta Kooli lasteaiarühmad

24. – 28. aprillini k.a.

Tartumaal Konguta vallas Annikoru külas,

kes elavad meie kohalikus tiigis ja paisjärves ja mis sealt veel leida on...

Igal päeval väikesed tegevused.

Nädala jooksul lapsed vaatlevad, uurivad, katsetavad, teevad ja toimetavad.

 

               Info läbiviijatelt:   Inga  Hanni 53445576

                                             Kai   Arumets 53845926

                                             Lasteaed  7459788

Pressiteade

„Kes elab vees?” sellele küsimusele leitakse Konguta koolis Tartumaal vastus 8-12.maini toimuval keskkonnanädalal „Ökokratt”. Nädala jooksul käiakse õppekäikudel Vapramäe- Vellavere- Vitipalu maastikukaitselal. Uuritakse vett elukeskkonnana, tehakse katseid, õpitakse õngedega ringikäimist, kohtutakse valla keskkonnaspetsialistiga. Saadakse teada veest ja veekogude seisundist  meie vallas, Tartumaal, Eestimaal ja süvenetakse veeprobleemidesse maailmas. Vahetundidel mängib veemuusika, vuliseb purskkaev ja ühiselt koostatakse näitust „Meie veemaailm”. Ka lendkala Lope lubas lahkesti meie üritust väisata ja kõikidele kalade tantsu selgeks õpetada!

Infot jagavad Meelika Aruots, Astrid Külaots, Karmen Luik ja Liina Tamm telefonil: 7459 690


Pärnu LA Päikesejänku

Pressiteade

Kes elavad Pärnu veekogudes?

 

Pärnu Lasteaed Päikesejänku lapsed osalevad esimest aastat MTÜ Ökokratt poolt korraldatavas keskkonnaprojektis „Kes elab vees?“

MTÜ Ökokratt poolt 7. aprillil Soomaa Külastuskeskuses  korraldatud seminaril said lasteaiaõpetajad innustust, praktilisi näpunäiteid ja materjale lastele veeteema tutvustamiseks.

15. – 19. mail on Pärnu Lasteaias Päikesejänku  veenädal „Veealune maailm Pärnu veekogudes“. Osalema kaasame  ka lapsevanemaid kahvade meisterdamisel ja osalemisel koos lapsega jutuvõistlusel „Veealune maailm“.  Eesmärgiks on tutvustada vett kui elukeskkonda ja vees elavate  liikide mitmekesisust. Põhirõhk on praktilistel tegevustel: tutvumine erinevate veekogudega, materjalide kogumine ja muljete vahetamine ning osalemine loovtegevustes. Teadmisi oma uurimuse tulemustest tuleb jagama Pärnu Merejaama projektijuht Jüri Tenson.

Nädal lõpeb loovus päevaga ja etendusega „Lope rõõmude ja murede päev“.

Ökokrati keskkonnaprojekti raames sõidavad Nublude ja Pesamunade rühma lapsed 25. mail Haapsalus toimuvale Puhta Vee Peole.

Ökokrati ürituste sari lõpeb 7. juunil 2006. aastal lõpukonverentsiga juhendajatele ja pedagoogidele Tallinnas KUMUs.

Kõige parema ülevaate saab see, kes ise osaleb ja vaatab oma silmaga!!

 

Reet Lillemaa  Aila Peetrisoo  Alli Helmja  Zenta Koppel

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.     4430995

Kuusalu LA Jussike

PRESSITEADE

 

Kuusalu lasteaia Jussike lapsed uurivad vett

 

Kuusalu lasteaia Jussike vanemate rühmade lapsed alustasid Ökokrati projekti Tallinna Loodusmuuseumi külastusega. Kuna teemaks on „Kes elab vees?“,  tutvusid mudilased  seal põhjalikumalt vee-elustikuga. Vaatamist- kuulamist jätkus küllaga, põnevust lisasid samal ajal eksponeeritud elusad ämblikud.

24. – 28.aprillil  läbib vee teema kõiki lasteaia tegemisi. Lapsed uurivad kõike veega seonduvat  nii loodusfilmide, katsete, pildimaterjali kui kirjanduse abil, jälgivad kalade elu akvaariumis ning mängivad temaatilisi mänge. Saadud muljeid püütakse kujutada  kunstitegevustes ning töödest kujundatakse rühmades väljapanekud.

Et ärgitada lapsi rohkem kala ja kalatooteid sööma, tutvustatakse 25. aprillil  lasteaiaperele erinevaid kalatooteid ning ühtteist saab ka suhu pista. Ka lasteaia menüüs on kalatooted nädala jooksul rikkalikumalt esindatud.

Nädala kulminatsiooniks kujuneb neljapäeval, 27.aprillil toimuv tantsuline etendus „Elu vees“, kus lapsed kujutavad erinevate veeelanike (vetikad, meritähed, kalad, teod, veeussikesed) elu ja tegevust  ning võimalikke ohtusid vetevallas. Etenduse idee autoriks on muusikaõpetaja Anneli Rumm ning lavastajaks liikumisõpetaja Klaarika Kuslap. Üritus lõpeb üllatustega.

Ökokrati projekti toetab  Keskkonnainvesteeringute  Keskus.

 

Lisainfot saab:

Ülle Rekk

Kuusalu lasteaed Jussike

Juhataja asetäitja õppe- ja kasvatustöö alal

Tel. 53 476 192

e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Haiba LA Riisikas

Pressiteade ajalehele „Oma vald“

 

„Kes elavad Riisika akvaariumis,

Haiba tiigis ja Kernu paisjärves ?“

 

Kernu valla Haiba lasteaed „Riisikas“ hakkab otsima nendele küsimustele  vastuseid 17. aprillist k.a. ning ei jäta enne järele, kui on kõik teada saanud.

Alustati juba oma uurimistegevust lasteaia keldri seinast sisse tunginud veest ning jätkatakse järgnevate tegevustega:

pidevalt        -       katsed ja uurimused veega toas ja õues;

järjekindlalt  -        akvaariumi sisustamine taimede ja kaladega;

15.05            -       retk Kernu paisjärve äärde

06.05.           -       hoogtööpäevakul vanematele etendus „Elust vee all“;

17.05.           -       Kokkuvõtted uurimustest – piknik tiigi kaldal.

 

Teate edastas:

Riina Lotamõis 6083 698,

mail:  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Kärstna LA

Kärstna Lasteaed

Pressiteade 20.04.2006.a

 

Kärstna Lasteaia lapsed võtavad osa ÖKOKRATT 2006 raames korraldavast projektinädalast “Kes elab vees?”

08-12.05. toimub Kärstna Lasteaias Veenädal. Käime ekskursioonil Veisjärve ääres, kus kohtume kalamehega ja püüame koos kala, tutvume järve ümbrusega.

Tutvustame lastele ka meie valla tähtsamat järve- Võrtsjärve ja seal elavaid kalu.

Kogu nädala teema kajastub erinevates õppetegevustes.

Võtame  koos Kärstna Põhikooliga  osa Veepeost  Nõos 18.mail.

Õpetajad sõidavad ka lõpukonverentsile KUMU-sse 07.juunil.

 

Aili Torokvei

Kärstna Lasteaia õpetaja

Info telefonil 43 67 273

Illuka PK

Pressiteade

Keskkonnanädal Illuka Põhikoolis algab sinise esmaspäevaga

 

15.-19. mail 2006.a. toimub Illuka Põhikoolis projekti „Ökokratt” keskkonnanädal .

„Kes elab vees?”-  sellisele küsimusele püüavad otsida ja leida vastust   väikesed ja

suured murakavalla ökokratid iga päev isemoodi.

 

  1. Kus on vesi, mis on vesi – tutvustab sinine esmaspäev;

 

  1. Vesi loomingus – on tõsise teisipäeva sisuks;

 

  1. Kolmapäev on aga üldse üks tore koolipäev, kus kõikide ainetundide läbivaks teemaks on „Kes elab vees?”ning tunnid on vaid 30 min pikad ja ühes klassiruumis võivad istuda koos õpilased igast vanuseastmest – esimesest üheksanda klassini,

 

  1. Neljapäev  on naljast kaugel – siis tuleb üles näidata nutikust, kiirust ja vastupidavust – toimub maastikumäng Pannjärvel suurematele ja väiksematele matk oma lemmikjärve äärde. Kaasas on ka õnged, kahvad ja muu tarvilik tõsiseks kalapüügiks.

 

  1. Reedel on rõõmu küllaga - külla tulevad klounid Piip ja Tuut ja eks me ise püüa ka näidata, mida head ja huvitavat selle projekti raames selgeks oleme õppinud.

 

Kas sa tead, kes elab vees? Kui ei, siis löö rõõmsalt kaasa, küll sa teada saad!

 

Emilia Landra. Illuka Põhikool

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.   

TEL 53 454923


Padise PK

PRESSITEADE.

 

Padise Põhikoolis  3.05-10.05 keskkonnanädal. Õpilased  tutvuvad valla veekogude puhtuse ja nende elanikega.

Kavas on koristustööd Keibu rannas, külastada vääriskalade tööstust AS M.V WOOLU. Külla oodatakse TÜ Teadusbussi, et koos teha katseid veega.

Õpilasi juhendab ja kava koostas õpetaja Pilvi Paabut (503 2829)

 

Üritust toetavad: Padise Vallavalitsus, Sa KIK, Keskkonnaministeerium, MTÜ Eesti Veeühing

Raikkülast

Ökokratt otsib elu vees

 

Pressiteade

 

Maikuu esimestel nädalatel toimuvad Raikküla valla kolmes lasteaias-koolis keskkonnanädalad, millede ühine teema on “Kes elab vees?”

 

Keskkonnanädalad viiakse läbi keskkonnaharidusprojekti Ökokratt raames, mille tänavu aastane moto on: “Kes elab vees?”. Projektis osaleb 170 haridusasutust üle Eesti, viies läbi analoogse keskkonnanädala ja osaledes Puhta Vee Peol.

 

4. aprillil käisid valla lasteaedade-koolide esindajad ja keskkonnaspetsialist keskkonnanädalat ettevalmistaval seminaril Järva-Jaanis, kus jagati metoodilist materjali veeteema käsitlemiseks ja vahendeid vee-elustiku uurimiseks (luubid, kahv, kalapüügivahendid).

 

Raikküla valla lasteaedades-koolides lauldakse keskkonnanädalal veeteemalisi laule, joonistatakse ja meisterdatakse vee-elukaid, kirjutatakse temaatilisi muistendeid, luuletusi, kirjandeid ja vanasõnasid ning tantsitakse veetantsu. Toimuvad õppekäigud veekogu juurde, et uurida veeelustiku. Tundides viiakse läbi katseid vee omaduste uurimiseks ja käsitletakse vee reostusega seotud teemasid.

 

Nädala lõpul toimub igas lasteaias-koolis kokkuvõttev üritus, kus esitatakse nädala jooksul õpitut üksteisele. Auhinnatakse parimaid ja viiakse läbi viktoriin ning grupitöö. Keskkonnanädala tublimad sõidavad 17. mail Paunkülas toimuvale Puhta Vee Peole.

 

Lisainfo: www.okokratt.ee

 

Tiina Tubli

Maa- ja keskkonnaspetsialist

4865519

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Järva-Jaanist

Pressiteade

 

Maikuu esimesel nädalal toimub Järva- Jaani lasteaias Jaanilill keskkonnaharidusprojekti raames keskkonnateemaline nädal „Kes elavad vees?“

Nädala jooksul tutvustavad läbi mängude, meisterdamiste ja muude tegevuste lasteaiaõpetajad lastele keskkonnaalast teemat. Toimub piknik Järva- Jaani tehisjärve ääres, jalgrattamatk Karinu tehisjärve äärde ja palju muud toredat.

Lasteaia juhataja Ülle Kallakmaa ütles: „ Oleme Ökokrati projektis osalemas neljandat korda. Selles harivas keskkonnaalases projektis saame osaleda tänu valla toetusele. Keskkonna- nõuniku Janne eestvedamisel on keskkonnateemalised nädalad olnud sisutihedad, täis mänge, meisterdamisi ja muud põnevat. Lasteaiaõpetajad on samuti rahul toimuvaga, nende sõnul on see heaks võimaluseks keskkonna alase alushariduse omandamisel.“

 

Pressiteate edastas Lasteaia Jaanilill juhataja Ülle Kallakmaa

                                                            Telef.      38 63 353

                                                            See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Keila Gümnaasium

Pressiteade

 

Keskkonnakuu Keila Gümnaasiumis

(ilmunud Keila Linna Infolehes 21.aprillil 2006)

 

24.aprillil algab keskkonnakonverentsiga Keila Gümnaasiumi keskkonnakuu.Konverentsil esitletakse 10c klassi koostatud filmi Keila jõgi – Keila pärl ja must plekk”.15.aprillist 15.maini teevad VII klassid Harjumaa Muuseumi juures jõevaatlusi.24.aprillil loendavad VIII klassi õpilased autosid Keila sillal ja linna tähtsamatel ristmikel. 24.-28.aprillini on keskastme õpilastel keskkonnaalane viievõistlus. Kavas on fotokonkurss “Vesi minu elus”, parima kalaeine valmistamise võistlus, jõest ja jõe äärest prügileidude kogumine, veekogude ja Keila jõe teemaline viktoriin ning osavõtt koristustalgutest. Mais korraldatakse Keila jõel kanuumatku.IX klassidel on kavas õppekäik AS Keila Vesi veepuhastusjaama. Kooli koristustalgud on jõepargis ja mujal linnas 24.aprillil.

Üritused toimuvad projekti Ökokratt 2006 raames.

 

Lii Sepp

Geograafia õpetaja


Laeva LA

Pressiteade Tartumaalt, Laeva Lasteaiast

Tähelepanu väikesed JÕENÕIAD!

 

Reedel 28. aprillil: SUUR KOKKUTULEK!

Otsige välja nõiariided ja kübarad!

 

Ø      Alustame õhupallinõidade maalimisega

Ø      Kell 11.00 rongkäik Laeva jõe äärde piknikule

Ø      Luuajooks

Ø      Nõiakivi viskamine

Ø      Veepommide heitmine

Ø      Rahapaja otsimine

Ø      Veenõidade tants “Tantsuga puhtaks ja targaks”

Ø      Grillimine

Ø      Valmistame nõiajooki

Ø      Külla tuleb kalamees

 

Ootame külla kõiki JÕENÕIDU lähedalt ja kaugelt!


Võrust

PRESSITEADE

Ökokratt 2006: Kes elab vees?
2-5 mai 2006a. toimub Võru Lasteaias Sõleke Ökokratt projekti raames veeteemaline nädal Kes elab vees?

 

Lasteaed võtab sellest projektist osa esmakordselt. Tegevused toimuvad nädala jooksul ühtse tegevuskava järgi. Lapsed saavad teadmisi veest, veekogudest ja elanikest seal. Nädal lõpeb teemakohaste plakatite näituse avamisega lasteaia saalis, 5.mail 2006a.


Maaja Sikk
Kersti Ots

 

Ökokratt Võrus lasteaias Sõleke

 

Võru lasteaed Sõleke osales 2006. aasta keskkonna haridusprojektis „Ökokratt“. Projekti ideeks on laste keskkonnateadlikkuse tõstmine ja säästva eluviisi propageerimine. Eelnevalt toimusid koolitused, kus jagati metoodilisi materjale ning tutvustati võimalusi vee-elustiku tutvustamiseks. Peeter Vissak, looduse- ja fotomees, esitas slaidiprogramme looduspiltidest ja tutvustas fotograafiasaladusi. Kanti ette Liia Kanemägi etendus iidsetest veemuistenditest, -legendidest ja –lauludest. Esitati filmietendused: „Kes elavad vees?“, „Klounid Piip ja Tuut“ ning tantsuetendus „Kalad elavad vees“. Toimus ka meediaõpe Võrumaa Teataja peatoimetaja Kalev Annomi poolt. Võru lasteaiast Sõleke osalesid veeprojekti koolitusel õpetajad Kersti Ots ja Maaja Sikk, kes olid ka lasteaia keskkonnanädala projekti juhid.

 

02.05 toimus Võru lasteaias Sõleke keskkonnanädal teemal – „Kes elab vees?“. Nädala vältel toimusid temaatilised õppekäigud loodusesse, kus uuriti veekogusid, veeloomi,

-linde, -putukaid jne. Iga rühm sai ülesandeks veenädala lõpetuseks koostada informatiivne plakat ühest vee-elanikust. Valmisid plakatid: „Vesiroos“, „Veetaimed“, „Haug“, „Kobras“, „Luik“, „Jõekarp“, „Kiil“ ja „Konn“. Plakatitelt oli võimalus saada infot nende vee-elanike välimuse, toitumise, pesitsuse ja käitumise kohta. Näitusele olid välja seatud isegi õppekäikudelt ja kodustest varasalvedest kaasatoodud rekvisiidid nagu kopranäritud puu, kopra kihvad, haue lõualuu ja kuivatatud pea, jõe- ja teokarbid ning isegi kraavikaldalt leitud kuivanud konn. Teekond kobraste pesitsuspaika kulges mööda kraavikallast. Seal nägid väikesed ökokratid, mida paha võivad inimesed loodusele teha. Lapsed loendasid uskumatuid asju, mida inimesed kraavi pilluvad. Alustades telerite, pliitide, rösterite ja lõpetades autokummide, plastpudelite ja muu olmeprügiga. See looduse appikarje jäädvustati fotoseansina ning esitati näitusel punasel plakatil pealkirjaga – „Appi! Appi! Appi!“.

 

Igal päeval toimus midagi põnevat. Arutleti teemal – „Mis on vesi?“. Uuriti, kes ja mis vajab vett. Anti ülevaade vee tähtsusest inimese, looma ja taime elus. Selgitati välja vee omadused ja tehti katseid veega. Toimus keskkonnakaitse päev – „Hoia ja kaitse veekogusid!“. Lapsed juurdlesid teemade üle: „Kuidas kaitseme veekogusid?“, „Kuidas peame elama ja käituma, et veekogud oleksid puhtad?“. Toimusid vanemate rühmade õppekäigud veekogude äärde teemal – „Kes elab vees? Kobras elab vees.“. Enne õppekäiku uuriti rühmades teavet nii kopra välimuse, eluviiside kui ka pesitsuse kohta. Õppekäigul avastasid lapsed kopralangetatud puid, uurisid hambajälgi puudel ning kobraste poolt ehitatud tammi. Tehti toredaid pilte, mida  kasutatigi plakati illustreerimiseks.

 

Nädala lõpus toimus keskkonnanädala pidulik lõpetamine. Avati plakatinäitus. Lastele tulid külla Vetehaldjas, raamatu „Lope ja vesi“ peategelased Lope ning tema sõbrad Leeni ja Pärt. Vetehaldjas oli vargsi terve nädal laste töid ja tegemisi jälginud ning kiitis kõiki tublisid ökokratte. Vahepeal kehastus Vetehaldjas ümber Neptuniks ja esitas lastele muistendi heeringast, kes elas kuival maal.

 


Laeva PK

PRESSITEADE

LAEVA PÕHIKOOL

25. aprill 2006

 

2.-9. maini võtab Laeva Põhikool esmakordselt  osa ökokratt keskkonnanädalast „Kes elab vees?“

 

Keskkonnanädalal toimuvad erinevad võistlused: ristsõnade koostamine, luuletuste kirjutamise võistlus, fotokonkurss ja informiin.

Nädala jooksul joonistavad õpilased pilte, valmistavad seinalehti ning teevad rühmatöid teemal „Kes elab vees?“

Vanemate klasside õpilased teevad ettekandeid ja referaate vee- elustikust. Vaadatakse ka videofilme veekogude taimestikust ja loomastikust.

Esimese, kolmanda ja viienda klassi õpilased lähevad veekogude äärde vaatlusi tegema.

Ökokrati nädala avamisel ja lõpetamisel kantakse ette veetants „Kes elab vees?“

 

Lisainformatsioon:

Katre Sisask

Laeva Põhikool

Tel. 7498380

Pärlikarpe püüdmas
Reedel, 7. aprillil kogunesid ligi 30 loodushuvilist Kuusalu vallast Kolga-maile Raudsillale loodusjutte kuulama. Kauaaegne loodusteadlane Nikolai Laanetu rääkis oma kokkupuudetest ebapärlikarpidega. Ta andis ülevaate pea 40 aastat kestnud uurimusest jõekarpidest, pikkides sekka põnevaid lugusid ja juhtumisi. Üritust lindistas KUKU-raadio ajakirjanik Kadri Valner, saade Keskkonnatelk oli eetris 9.aprillil. Toreda päeva läbiviimist toetas MTÜ REC Estonia.

Saverna

Pressiteade

8. - 12. maini toimub Saverna Lasteaias keskkonnanädal Ökokratt 2006 - "Kes elab vees". Nädala raames toimuvad välitunnid Saverna oja ning Valgjärve kallastel – vaatleme loodust, uurime vee-elustikku. Rühmas uurime raamatuid, laulame, mängime, maalime, voolime, meisterdame. Keda ja mida? Eks ikka neid, kel elupaigaks vesi. Nädal lõpeb näituse ülespanekuga - 12. mail ootame kõiki huvilisi vaatama vee-elustiku teemalist näitust Saverna Lasteaias.


 
 
 
 
 
 

Viimsi Päikeseratas
  • PRESSITEADE 
  • Lasteaed Päikeseratas 
  • 1. mai 2006 

Keskkonnanädal lasteaed Päikeserattas.5.-12. mail korraldab lasteaed Päikeseratas projekti Ökokratt raames keskkonnanädala teemal „Kes elab vees?”.

 Erinevate õpetajate juhtimisel toimub lasteaias Päikeseratas nädala jooksul erinevaid veeteemalisi üritusi: tutvumine Eesti vetes elavate kaladega, vee- ja rannikuvaatlused,  asfaldijoonistuse võistlus, veeteemaliste filmide vaatamine, Tammneeme kalasadama külastus ja kohtumine kalamehega ning veenädala lõpetamine rannapeoga.

Kasvatamaks lastes huvi keskkonna ja vee vastu, viivad õpetajad igal päeval rühmas läbi vähemalt ühe veeteemalise mängu ja nädala jooksul kolm katset veega.

 

Lisainformatsioon:

Kristin Pünninen,

Lasteaed Päikeseratas

Lasteaiaõpetaja

Tel: 56 477 622

E-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Laidi Laipaik

Lasteaed Päikeseratas

Lasteaiaõpetaja

Tel: 56 666 121

E-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Koeru Päikeseratas

Pressiteade

Koeru Lasteaed „Päikeseratas”

28.aprill 2006.a.

 

Koeru Lasteaed „Päikeseratas”: Keskkonnateemalised nädalad „Minu puhas kodukoht”

 

Ökokratt 2006 Kes elab vees? projekti raames toimuvad Koeru lasteaias erinevad vee- ja prügiteemalised ettevõtmised.

Prügi-Pille ja Prügi-Kalle kutsuvad lapsi Koeru lasteaeda 24.aprillist – 5.maini 2006.a. prügitsehhi avamisele, olmejäätmetest mänguasju ja kostüüme valmistama : toimub moedemonstratsioon ja näitus. Emmed-issid on kutsutud heakorrapäevale. Mõnusad rännuteed ootavad loodus- ja matkaradadel, ka Endla Looduskaitsealal. Nädalad lõpetab vahva mängupidu.

 

Lisainformatsioon:

 

Krista Jürgens

Koeru Lasteaed

Telef. 3854462

e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kärstna Põhikool

PRESSITEADE

Kärstna Põhikool

 

Ökokrati nädal Kärstna koolis

 

 

Maikuu teisel nädalal toimub Kärstna koolis ökokrati nädal teemal “Kes elab vees”. Nädala juhatab sisse õppekäik mõisa tiikide juurde, et võtta veeproove ja vaadelda neid hiljem ühiselt. Edasise nädala jooksul laulame, tantsime, joonistame ja teeme veel nii mõndagi huvitavat koos. Põnevusega ootame kohtumist kalamehega ning õppekäiku veepuhastusjaama.  Punkti meie tegemistele paneb reedel kokkuvõtete tegemine, ühine tants ja laul ning tegusamate ja tublimate autasustamine. Lisainformatsiooni saab koolimajja tulles või helistades numbrile 43 67 245 – Liia Hallik ja Anu Roht.

e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Maaritsa AK

Pressiteade

 

Kes elab vees?

Valgjärve valla Maaritsa Algkool võtab esmakordselt osa kogu vabariiki hõlmavast keskonnaalasest projektist “Kes elab vees?”

Projekti eestvedajaks on MTÜ Ökokratt koos Kaja Riibergiga.

Projekti käimalükkamiseks osalesid koolide-lasteaedade õpetajad, juhendajad, kasvatajad vastaval koolitusel, kus jagati  nõuandeid ja soovitusi projekti läbiviimiseks.

 Koos vanemate ja valla majandusnõunikuga alustab Maaritsa Algkool projekti 2. mail diskussioni ja aruteluga puhta vee säästlikust kasutamisest kodus. Puudutame ka Maaritsa kooli ja küla reoveeprobleeme.

Projekti raames on planeeritud veel kohaliku veekogu uuringud, kalapüügivõistlus, väljasõit Karilatsi kalakasvandusse ning vestlus kalast – kui väärtuslikust toiduainest meie toidulaual. 

Ära kuluvad ka teadmised vetelpäästest, mille kohta tuleb tarkusi jagama “teadjamees” Põlva Vetelpäästeühingust.

2 nädala jooksul läbiviidava projekti lõpuks püüame valmis saada õpimapi “Kes elab vees?”, mis sisaldaks õpilaste kogutud materjale kalade, veeloomade, -lindude või -putukate kohta.

Projekt kulmineerub vabariigi neljas piirkonnas korraldatavate “Puhta vee pidudega”. Lõuna-Eesti lapsed pidutsevad 18. mail Nõos, kus Maaritsa lapsedki loodavad kohal olla.

 

Maaritsa Algkooli juhataja S. Mark


Puiatu LA-AK

PRESSITEADE

 

Puiatu Lasteaed- Algkoolis toimub keskkonnanädal Ökokratt 2006 „ Kes elab vees “ 22.maist kuni  26. maini 2006. Sellel nädalal viiakse läbi  veeteemalisi kuulamise- arvamise- seletamise- ja katsetamise tunde. Uuritakse mikroskoobi-ja luubiga veeelanikke, joonistatakse,  arvutatakse, meisterdatakse ja  lauldakse -  ikka veest ja vee-elanikest. Nädal lõpeb veepeoga , kus valitakse Puiatu Näkineid.

 

Ave Orav Puiatu Lasteaed- Algkooli juhataja

Tel 43 98 325

Reet Saare Puiatu Lasteaed- Algkooli klassiõpetaja

Tel 52 50 332


Tarvastu LA

Pressiteade Viljandimaalt Tarvastu Lasteaiast !

 

Tarvastu Lasteaed osaleb juba kolmandat aastat MTÜ Ökokratt poolt korraldatavates keskkonnaprojektides.

8. mail teeme algust projektiga „Kes elab Vees“. Tegevust jätkub nädalaks.

Uurime veeelustikku ja puhtust Tarvastu jões ja jõe ümbruses, saame teadmisi kalastamisest, kaluritööst ja järveasukatest, mida jagab Võrtsjärve kalur-lapsevanem, kes viib lapsed ka paadiga järvele. Lisaks meisterdame ja joonistame, uurime maakaarti, loeme, mõistatame ja laulame, sööme kalasuppi.

Nädal lõpeb teemakohaste nuputamismängudega, saadud teadmistest loovjutukese koostamisega oma valla ajalehele, nädalapildimaterjalist stendi koostamisega vanematele ja väikeste „ökokrattide“ autasustamisega.

 

Projekti juht

Inge Toomsoo

Paikuse PK

Pressiteade

Paikuse Põhikooli algklassid

03. mai 2006

Vee-elanike pidu Reiu jõe ääres

 

Paikuse valla algklasside- ja lasteaialapsed lõpetavad “Ökokrati” projekti raames toimunud veenädalat ühise peoga Reiu jõe ääres vabaõhulaval.

 

Kevad on ärkamise aeg. Nii ka veekogude ääres. Sellel kevadel osalevad Paikuse valla lapsed “Ökokrati”  projektis “Kes elab vees”. Kogu järgmise nädala jooksul  tutvuvad nad oma kodukoha veekogude eluoluga. Ettevõtmise lõpetab ühine vee-elanike pidu Saabastega Kassi juhtimisel Reiu Vabaõhulaval. Umbes paarsada last esitab oma nägemuse loodusest ja vee-elanikest. Üritus toimub 11. mail kell 11.

Halva ilma korral toimub pidu valla spordisaalis.

 

Sirje Tuulemäe

Paikuse Põhikool

klassiõpetaja

tel. 50 78 850

e- mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Paikuse PK ja Paikuse LA Mesimumm artikkel "Veenädala raames saavad lapsed teada, kes elab vees?" ajalehes Paikuse Postipaun asub http://www.paikuse.parnumaa.ee/est/Postipaun/aprill06.pdf


Kuremaa LA-AK

Kuremaa Lasteaed – Algkool

 

Pressiteade

 

Kuremaa Lasteaed – Algkoolis toimub keskkonnaprojekti  Ökokratt (www.okokratt.ee) raames 08. mai – 12. mai keskkonnanädal “Kes elab vees?” Nädala jooksul uurime Kuremaa järve, püüame kala, käime õppekäigul Kuremaa reoveepuhastusjaamas, teeme antud teemal kunstiloomingut. Tublimatel osalejatel on võimalus sõita 18. mail “Puhta vee” peole Nõosse.

Õppigem üheskoos väärtustama kodukoha looduskeskkonda !

 

 

Aili Vandler

Juhataja kt

53427759


Tartu Emajõe Kool
Ökokrati keskkonnanädal KES ELAB VEES? jõuab nägemispuudega lasteni Tartu
Emajõe Koolis.

 Kool osaleb projektis esmakordselt. Osalejateks on I-VII klassi õpilased.
Maikuu teisel nädalal toimuvatel üritustel tutvustatakse lastele vee
säästmise ja vee puhtana  hoidmise vajalikkust.

Nägemis- ja liit-nägemispuudega õpilased ja nende juhendajad viivad Emajõe
ääres läbi suure veekatsete päeva; toimub keskkonnateemaliste joonistuste
päev; õppematk Tartu Botaanikaaeda.
Seekordne keskkonnaprojekt lõpeb PUHTA VEE PEOGA 18.mail Nõos, kuhu
Ökokratt on kutsunud kõiki projektis osalejaid Lõuna-Eesti lasteasutustest
ja koolidest.

Lisainfo :
Anneli Mölder
Tel: 521 5056
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Tartu Emajõe Kool
Vabaduse pst. 9,  Tartu

Algab keskkonnaharidusprojekt ”Kes elab vees?”

Pressiteade

MTÜ Ökokratt

27.03.2006

 

Homme, 28.märtsil, algab neli kuud kestev keskkonnaharidusprojekt ”Kes elab vees?” Koolituse tulemusena omandatakse kogemus ning julgus keskkonnanädalate läbiviimiseks juba projektis osalevates omavalitsustes ja haridusasutustes.

 

Projekt algab 28. märtsil koolitusseminaridega ja lõpeb 7.aprillil Soomaa külastuskeskuses. Koolitusseminarid toimuvad seitsmes erinevas paigas ligikaudu 300 õpetajale ja ametnikule. Osalemise nõusoleku on andnud 15 maakonna 60 omavalitsust, kus on ühtekokku 170 lasteaeda ning kooli ligi 19500 lapsega üle Eesti.

Toimuvate seminaridega antakse ülevaade säästva arengu ja keskkonnakaitse erinevatest probleemidest ning vahetatakse kogemusi, et muuta loodusõppe programmid lastele huvitavamaks ja põnevamaks. Eesmärk on teadvustada kõigile elanikele, kuidas igapäevased tarbimisotsused mõjutavad keskkonda.

Seda tehakse läbiviidavate Veenädalate vahendusel, kus keskendutakse konkreetsele teemale - Kes elab vees?

Veenädalate jooksul näidatakse seoseid ka teiste keskkonnaprobleemidega.

Noortele tutvustatakse neid ümbritsevat elukeskkonda ning õpetatakse säästvat arengut ja näidatakse keskkonnakaitse erinevaid võimalusi. Koolides ja lasteaedades läbiviidavate ürituste eesmärgiks on keskkonnahariduse muutmine üldise koolihariduse lahutamatuks osaks ja seeläbi kasvatada keskkonnateadlik põlvkond, kes teab, mis tähendab vee säästlik tarbimine.

Lasteaedade ja koolide õpetajad ning omavalitsuse spetsialistid õpivad koostama koolituse tulemusena pressiteateid, et nii läbiviidavad üritused leiavad suurema kõlapinna ja tekitavad vajaduse ka teistele haridusasutustele kaasa lüüa keskkonnateadlikuma põlvkonna ettevalmistamisel iseseisvaks eluks.

Projekti kulminatsiooniks saab olema maikuus Paunkülas, Nõos, Toilas ja Haapsalus läbiviidavad Puhta Vee Peod, kuhu oodatakse projektis osalevate haridusasutuste lapsi.

Projekt lõpeb 7. juunil kokkuvõtva konverentsiga KUMU-s, kus osalevad kõik projektis osalenud õpetajad ja omavalitsuste spetsialistid.

Ökokrati koostööpartneriteks - toetajateks on SA KIK, Keskkonnaministeerium, MTÜ Eesti Veeühing, SIA Viessmann, 60 omavalitsust  ja paljud erinevad organisatsioonid.

 

Taolisi keskkonnaharidusprojekte korraldab MTÜ Ökokratt aastast 1999.

 

Lisainfo:

 

Kaja Riiberg

MTÜ Ökokratt

GSM 527 0020

E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
www.okokratt.ee

Kõrvekülast

Veenädal Kõrveküla Lasteaias!

 

17-21. aprill 2006 toimub Kõrveküla Lasteaias veenädal.

 Igal päeval lasteaia saalis ja rühmades erinevad üritused.

 Oodata on üllatuskülalisi AHHAA keskusest ja toimub väljasõit Äksi Looduskooli!!!

 Ootame kõiki lasteaia sõpru.

 Ürituste algus kell 10.00.

  Täpsem informatsioon telefonil: 7414241.


Karksi-Nuia

Pressiteade

 „KES ELAB VEES?”

 

15.- 19. maini on Karksi-Nuia Lasteaias veenädal „Kes elab vees?”. Viie päeva jooksul

vaatlevad lapsed veekogude ümbrust, uurivad õpetajate juhendamisel erinevaid veeputukaid

ja –loomi.

 Toimuvad õppekäigud koduümbruses ja ekskursioon Kopra tallu, millest võtavad osa kõik

Karksi valla lasteaiad. Teadmisi aitab täiendada rohke pildimaterjal ja õppefilm kala Lopest.

Ka käsitletavad lood ning laulud jutustavad veest ja veeloomadest.

Keskkonnakoolituse projekti „Ökokratt” raames ellukutsutud ürituste sarjas jätkub tegevust

kõigile 3-7-aastastele lastele. Projekti üldeesmärk on anda teadmisi puhta vee tähtsusest ja

sellest, kuidas käituda nii, et keskkond kahju ei saaks.

Veenädal lõpeb laste esinemise ja näitusega.

  

Anneli Mäeots

Karksi-Nuia lasteaia muusikaõpetaja

 43-41 052


Lustivere PK

Pressiteade

Lustivere Põhikool

5.mai 2006

 

 

Ökokratt Lustivere koolis – Kes elab vees?

 

Lustivere Põhikoolis leiab 8.-12.maini aset keskkonnaprojekt Ökokratt, mille seekordne alapealkiri on “Kes elab vees?”. Ürituse eesmärk on õpetada lasteaia- ja koolilapsi  keskkonda säästlikult suhtuma, hoidma puhast vett ning sealset elukeskkonda.

 

Viie päeva jooksul toimuvad üritused vastavalt vanuseastmetele ja need viiakse läbi koostöös klassijuhatajate ning lapsevanematega.

 

Algklasside ja lasteaia jaoks korraldatakse joonistusvõistlus “Kes elab vees?”, õppekäik “Meie kooli vesi”, külastatakse kopratammi, mängitaske keskkonnasõbralike mänge ning õpitakse selgeks tants “Kalad elavad vees”.

 

Keskmisele kooliastmele toimub viktoriin “Kes elab vees?”, õppekäik Põltsamaa looduslikku veepuhastusjaama ja uurimustöö “Kes elab tiigis?” läbiviimiseks paadisõit Lustivere tiigil.

 

7.-9.klasside õpilased sõidavad samuti paadiga tiigil, et läbi viia uurimus ja teha plakat teemal “Kes elavad Lustivere tiigis”

 

Reedel, 12.mail on keskkonnanädala lõpetamine kogu kooliga – külas on keskkonnainspektsiooni ametnik, kes räägib kalakaitsest ja kalapüügi eeskirjadest, toimub temaatiliste raamatute tutvustamine, näitus nädala jooksul valminud piltidest, postritest ja tiigist leitud vee-elukatest, vaadatakse multifilimi “Lope” ja esitatakse õpitud tantsu.

 

Ökokrati keskkonnaüritused toimuvad Põltsamaa valla toetusel Lustivere koolis esimest aastat ja ettevõtmist juhib kooli 4.klassi klassijuhataja Ene Vaht

 

Lisainformatsioon:

Ene Vaht

Lustivere Põhikool

tel. 53411358

e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Pärnu Tammsaare LA

Vee-elu uurimine Ökokrati mõjutusel Pärnu Tammsaare Lasteaias.

 

Käesoleval kevadel on kokku neljal Tammsaare Lasteaia õpetajal: Kairit Kutanil, Kaja Leesmannil, Elve Pillil, Maile Tartlainil olnud võimalus osa võtta Ökokrati koolitusseminaridest Haapsalus ja Soomaal. On tutvutud metoodilise materjaliga vee ja ökoteema käsitlemiseks lasteaias. Koolituse loogiliseks jätkuks on ökokrati  teemanädalate läbiviimine ajavahemikul 15.-19.mail. Sõltub laste vanusest ja laste ja õpetajate eelistustest, millega konkreetselt tutvuma ja mida uurima hakatakse.

 

Nädalateema üldnimetus on „Kes elab vees”. Vaatlemise-uurimise plaanidesse mahub näiteks loodustoa akvaariumi põhjalik uurimine ja kohtumine merebioloog Jüri Tensoniga , kes on lubanud purkides kaasa tuua veetaimi ja –olendeid. Lootust on, et saab näha konnakudugi. Juttu tehakse puhta vee tähtsusest ja vee säästmisest. Neid, kes elavad vees, nädala jooksul ka  voolitakse, maalitakse ja meisterdatakse. Joonistatakse asfaldile. Loetakse, lauldakse ja vesteldakse lastega paljustki, millel veega kokkupuudet.

 

Ökokrati kaudu omandatav sobib hästi Tammsaare lasteaia  missiooniga arengukavas: perede toetamine laste igakülgsel arendamisel läbi keskkonnateadliku õppekava.

Keskkonnateemade haripunkt saavutatakse 18. mail lasteaia kuuendal perepäeval „Kena kevade on käes” Päev tõotab tulla sisutihe.

  • Hommikupoolikul külastavad lasteaeda klounid Piip ja Tuut, et jätta lastele lihtne sõnum puhta keskkonna hoidmisest.
  • Õhtupoolikul viiakse läbi keskkonnamänge toas ja õues. Samaaegselt võib tegutseda 7 erinevas paigas-töötoas. Lapsevanemad tutvustavad oma hobisid. Toimub piknik.

Päeva lõpul minnakse ühises rongkäigus läbi Rannapargi mere äärde sõnumiga: kõik vajavad puhast vett ja õhku!

 


Pressiteade

MTÜ Ökokratt

15.05.2006

Ökokratt kutsub veetemalises keskkonnaprojektis osalenud noored Puhta Vee Peole.


Ökokrati keskkonnaprojekt "Kes Elab Vees?" lõpeb Puhta Vee Pidudega. Kokku
toimub üle Eesti neli Puhta Vee Pidu, esimene neist leiab aset 17. mail
Paunküla Veehoidla ääres puhkekeskuses. Igal peol esineb noortebänd 2Wild,
projektist osavõtnud astuvad üles omaloominguliste lühikavadega.

Pidulised saavad koos laulda ja tantsida, toimub vee-elustiku teemaline
viktoriin. Kahetunnise peo ajakavas on ruumi ka autasustamistseremooniale,
kõiki osavõtjaid ootab üllatus.

„Puhta Vee Pidu on loodussõbralikkust propageeriv ja looduse kaitset
tähtsustav üritus, mis on sihtgruppi arvestades püütud lahendada võimalikult
meeleolukalt ja noortepäraselt,“ märkis projektijuht Kaja Riiberg.

Ökokrati keskkonnaharidusprojekti viiakse läbi juba 8 aastat järjest,
viimasel kolmel aastal on Kuusalu vallast alguse saanud ettevõtmine
üle-eestiline. Kokku osaleb Ökokrati projektis 170 haridusasutust 19000
lapse ja noorega. Projekti on kaasatud ka 60 kohalikku omavalitsust, kes
aitavad oma koole ja lasteaedu nii nõu ja jõuga kui rahaliselt.

Ökokratt ootab Puhta Vee Peole

17. mail Harjumaal Paunküla veehoidla ääres Paunküla puhkekeskuses
18. mail Tartumaal Nõo lähedal Luke mõisa pargis
24. mail Ida-Virumaal Toila-Oru pargi laululaval
25. mail Läänemaal Haapsalus Paralepa rannas

Pidu algab igal pool kell 12.

Projekti pearahastaja on SA Keskkonnainvesteeringute Keskus, toetavad
Keskkonnaministeerium, MTÜ Eesti Veeühing, SIA Viessmann ja paljud erinevad
organisatsioonid.

Lisainformatsioon:

Kaja Riiberg,

Projektijuht

tel 5270020

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Haapsalu

Haapsalu Lasteaed Tõruke

 

Pressiteade.    

09.05.2006

 

Juba kolmandat korda Tõruke koos Ökokratiga – seekord uurime vee-elu.

Ökokratt 2006 “Kes elab vees?” raames sõidame Paliverre ja Pullapääle, et vaadelda  ja uurida vee-elustikku ja vett jões, allikas, karjääris ja ojas.  Uurime ka  kobraste  tegemisi ja konnade elu. Lisaks saadud kogemustele otsime raamatutarkusi, vaatame loodusfilmi, loeme muinasjutte, voolime , joonistame ja meisterdame. Nädala lõpus valmib laste  töödest vee-elustiku teemaline näitus.

Usume, et parim viis aru saada ja mõista on ise teha, uurida ja avastada.

25. mail osaleme Puhta Vee Peol Haapsalus.

 

Info telefonil 4735556

Heli Indus

Elle Turnau

Harmi PK

Harmi Põhikooli

PRESSITEADE

9.-12. maini toimub Harmi Põhikoolis Ökokrati veenädal

 Teisipäeval käivad I-V klassi õpilased rannikuvaatlust tegemas, VI-IX
klassi õpilased tegelevad jõevaatlusega

Neljapäeval on koolis avatud veetuba, kus asub kõikvõimalik info erinevate
veekeskkondade kohta. Kell 10.00 külastab kooli E-teater ja annab etenduse
"Vee lood".

Reedel tehakse kokkuvõtteid ja toimub auhindamine.

Liina Päri,
Harmi Põhikooli huvijuht

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Käina

Ökokratt tegutseb Käinas

 

Ökokrati idee on Eesti elanike, eelkõige laste keskkonnateadlikkuse tõstmine ja säästva eluviisi propageerimine. Teades oma kodukoha keskkonna olukorda, oskame hoida kogu Eestimaad.

Käina gümnaasiumis toimub keskkonnanädal 2.- 6. maini. Projektiga selgitatakse vee säästmise võimalikkust ning vee puhtana hoidmist.

Eelkoolitus toimus 30. märtsil Haapsalus ja sellel osalesid Karin Padari ja Helja Kaptein.

Seminaril selgitati ürituse eesmärke ja keskkonnanädala läbiviimise erinevaid võimalusi.

Nädala jooksul toimuvad iga päev sündmused, mis nõuavad aktiivsust nii lastelt kui õpetajatelt.

 

HELJA KAPTEIN 

(ilmus ajalehes Hiiu Leht 28. aprillil rubriigis Lapitekk (lühiteated erinevatel teemadel))

Ökokratt 2006 Käina Gümnaasiumis           

 

Esimese koolina Hiiumaal osales sel kevadel Käina Gümnaasium üle-eestilises keskkonnaprojektis Ökokratt. 2.- 6. maini toimusid erinevad üritused, mida ühendas teema „Kes elab vees?”

2. mail, kui abituurium matemaatika riigieksamit sooritas, suundus ülejäänud koolipere loodusesse. 1.- 3. klass käis kahvadega uurimas, kas Selja ojas keegi ka elutseb. Abiks selle tegevuse juures oli Hiiumaa Keskkonnateenistuse jahindus- ja kalandusspetsialist Märt Kesküla. Tore oli vaadata lapsi, kes ema ja isa abiga kodus valmistatud kahvade üle siirast rõõmu tundsid. 4.- 10. klasside õpilased  puhastasid Sääretirpi  eelmisest hooajast jäänud olmeprügist. Tegevus oli päris keeruline, kuna „korralikud” turistid on oma taara jms püüdnud võimalikult sügavale kadakapõõsasse sokutada.

3. mai oli loengute päev, mil Hiiumaa Keskkonnateenistuse veespetsialist Anu Saue rääkis vee puhtusest ja säästlikust kasutamisest. Algklasside lastele tegi Tiina Kask veeteemalise muinasjutuhommiku.

4. mail oli huvilistel võimalus Hanno Luukase juhatusel digikaameratega pildistamist harjutada. Toimus fotomatk Orjaku loodusrajal. Kogutud piltidest on kavas koostada slaidiprogramm.

Koolinädala lõpetas Puhta Vee Disko Käina ujulas, kus nädala parimad said autasustatud, korraldati lõbusaid võistlusi ja vaadati filmi „Madagaskar”.

Veenädala lõpuürituseks kujunes laupäeval peetud Käina Gümnaasiumi esimene kalapüügivõistlus. Osavõtjaid oli rohkesti, kalu veidi vähem. Kohal oli Marek Põld keskkonnainspektsioonist.

Nädala teemat toetasid kunstiõpetajad, kelle juhendamisel valmisid pildid veealusest elust. Kirjutati ka jutukesi vee tähtsusest ja selle säästmisest. Reedel sai kooliraadio vahendusel kuulata ja kaasa laulda N- EURO laulu „Kalad elavad vees”.

Kogu nädala vältel oli võimalik leida vastuseid veeteemalistele viktoriiniküsimustele.

Kes vähegi tahtis, sai juurde teadmisi nii puhta vee tähtsusest, kui ka selle hoidmise vajalikkusest.

Aitäh kõigile, kes jõudumööda üritustele kaasa aitasid! Aitäh kõigile osalejatele!

Ökokratt 2006 kulmineerub piirkondliku Puhta Vee Peoga 25. mail Haapsalus. Sellele üritusele on priipääsme lunastanud 30 aktiivsemat ökokratti.

Loodame, et järgnevatel aastatel ei jää Käina lapsed Ökokrati ainukesteks hiidlasteks. Suuri rahasummasid projektis osalemine ei nõua.

 

Karin Padari

Käina Gümnaasium

 

(ilmub 9. mai Hiiu Lehe vahelehes Käina Kuller)

 


MLA Viimsi Lasteaiad

MLA Viimsi Lasteaiad

PRESSITEADE

Lasteaialastel “silmad vees”

 

Juba teist aastat osalevad Viimsi Lasteaiad “Ökokrati” projektis. Selle aasta teemaks on “Kes elab vees”. Tutvumaks vees elavate loomadega on lapsed ja lapsevanemad oodatud 5.juunil kl 10.00 vaatama veealust fotonäitust “Silmad vees”. Üritus toimub Kalevi ujula lastebasseinis. Sissepääsu sponsoreerib Viimsi Vallavalitsus ja KIK ning on osalejatele tasuta. Näituse nautimiseks võta kaasa mask ja hingamistoru.

 

Aina Alunurm, Anne Haagen, Maire Tuul, Merle Perm

MLA Viimsi Lasteaiad

 

Lisainfo:

Aina Alunurm, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 6066930

Tamsalu

PRESSITEADE.

 

24.-28. aprillini toimus Tamsalu Lasteaias Krõll ,,Ökokrati” nädal ,,Kes elab vees?”

Esmaspäeval kuulasime plaadilt erinevaid vee hääli, maitsesime erineva maitsega vett: mage, soolane, magus, hapu. Arutlesime, missuguse maitsega vesi on erinevates veekogudes.

Teisipäeval käisime Porkuni järve ääres. Tahtsime uurida, kes elavad vees, aga saime õppetunni- nii vara ja jaheda ilmaga elu vees veel ei ole. Vaatlesime taimi, linde, korjasime teokarpe.

Kolmapäeval arutlesime kalade elust, täitsime töölehte, laulsime ja kuulasime laule kaladest.

Neljapäeval arutlesime, kes veel elavad vees, täitsime töölehte, kuulasime laulu konnast.

Reedel toimusid rühmades kunstilised tegevused teemal ,,Kes elab vees?”. Saalis toimus ,,Ökokrati” nädala lõpetamine. Lapsed said kleepsud, diplomid, õhupallid.

Nädal andis palju uusi kogemusi ja ideid.

 

 

Maret Kivi

Tamsalu Lasteaed Krõll õpetaja