Suvemess

Info linnugripist Suvemessil

MTÜ Ökokratt

Pressiteade

23. märts 2006

  

Keskkonnatelk alustab hooaega eeloleval nädalavahetusel Tartumaal, osaledes 25.–26. märtsil vabaaja messil  ´Suvi 2006¡.

Tartu näitused messikeskuse A- hallis paiknevas Keskkonnatelgis on esindatud Võrtsjärve Sihtasutuse järvetundjad, Puukoi puukujumeistrid, Matkade juhendajad, Maarjakase Seltsi liikmed, elektrirolleri propageerijad, puulusika vestjad, linnugripi tundjad  ning tiigerpüüton Edgar.

Osaleda saab Võrtsjärve suveniirikonkursil, äraarvamismängudes, keskkonnaviktoriinides. Kuulata ning küsida saab otse EMÜ Vetrinaaria Instituudi ja tervisekaitse spetsialistidelt linnugripi kohta laupäeval kell 14.15 toimuval infotunnil messi auditooriumis.

Keskkonnatelki on oodatud eriti üksikisikud ja organisatsioonid, kes tahavad luua kontakte keskkonnateadlikkuse arendamiseks ning teha koostööd teiste organisatsioonidega, et muuta Eesti paremaks.

Laupäeval on Keskkonnatelk avatud kell 10–17 ning pühapäeval kell 10–15.

Keskkonnatelk tegutseb alates 2003. aastast. Keskkonnatelk Keskkonnaministeeriumilt tunnustuse on saanud ´Keskkonnateoke 2004¡.

Keskkonnatelk on püstitatud käesoleval aastal 12 päeva Eestis erinevais paigus.

Keskkonnatelgi eesmärk on tõsta inimeste keskkonnateadlikkust ning levitada säästvat elu- ja mõtteviisi.

Esiplaanil on keskkonnaga seonduv. Vaja on parandada keskkonnainfo kättesaadavust, arendada keskkonnasõbralikku mõtteviisi ja tutvustada keskkonnasõbraliku käitumise võimalusi. Samuti selgitada keskkonnaprobleemide tekkepõhjuseid ning olemust, et mõistetaks looduskaitse vajalikkust ja inimtegevuse mõju loodusele ning iga inimese osa selles.

Keskkonnatelgis pakutakse huvitavat ja harivat tegevust erinevatele huvigruppidele: mängud, näidendid, meisterdamisvõimalused, võimalused teadmisi proovile panna viktoriinides, kuulata loenguid ja ettekandeid.

Firmadele annab see üritus võimaluse tutvustada oma keskkonnasõbralikku toodet või teenust, pakkuda külastajaile harivat tegevust või huvitavat kuulamist-vaatamist vastavalt oma tegevusalale.

Võimalus on tutvuda huvialaliitude tegevusega ning soovi korral liituda nendega.

Näidatakse õppefilme ning levitatakse keskkonnaalaseid väljaandeid ja materjale, jagatakse meeneid.

Keskkonnatelgi kui mess-festivali sihtgrupp on õpilased, üliõpilased ning nende vanemad. Eelmise aasta külastajate arv on kõigil üritustel kokku oli ligikaudu 80 000 külastajat.

Üritusel kaasa tegevatel firmadel tuleb tasuda müügilubade ja osalemise eest vastavalt kokkuleppele.

Samuti on Keskkonnatelgi eesmärgiks harida koolilapsi ning nende vanemaid erinevates valdkondades, selgitades kvaliteetse vaba aja veetmise tähtsust, näiteks loodusvaatlust.

 

MTÜ Ökokratt

 

Täiendav informatsioon:
Aare Adler
MTÜ Ökokratt
GSM 50 20 579
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
www.okokratt.ee