Uudiskiri nr 10. 23.12.2010

Ökokrati uudiskiri

Nr 10 23. detsember 2010

Vaata: Jõulu ja uue aasta tervitus Ökokratt Ukolt videona!

Ökokratt korraldab projekti Teeme koos: „Loodus õpetab õpetajaid“ raames 07.jaanuaril Jõhvi kontserdimajas Keskkonnakonverentsi õpetajatele. Loe projektist lähemalt >>   

Konverentsi eelselt toimus novembris looduse jäljendamise koolitus ning valmisid nukufilmid. Lae nukufilmid oma arvutisse >>

Selgunud on Ökokrati looduseteemalises viktoriini tulemused. Tutvu viktoriini tulemustega>>

Enda teadmisi saab kontrollida täiendavalt  mängukeskkonnas. Osale loodusviktoriinis >>   

Ökokrati  mängu ja suhtluskeskkonnas saab mängida prügi sorteerimise mängu Kodulinn puhtaks! Samuti saab oma teadmisi ja oskusi kontrollida energiasäästu mängus.

 MTÜ Ökokratt osales partnerina rahvusvahelises projektis CO2NNECT.

Eestist võistles projektis Pärnu-Jaagupi Keskkool (õpetaja Daisy Kärneri juhendamisel), kes saavutas oma vanusegrupis 1. koha. Nende võistluskampaania tulemustega saab tutvuda siin >>  

Projekti eesmärgiks on CO2 emissiooni ja kliimamuutuste kontrollimine, pikemas perspektiivis selle vähendamine. Võimalik siduda paljude õppekavadega ning selgitada õpilastele lihtsal viisil transpordi valiku ja kliimamuutuste vahel seost ning jätkusuutliku arengu tagamist.

Projekti CO2NNECT raames oli võimalik välja arvutada kodukandi või kooli tulevate laste poolt õhku paisatav CO2 kogus, leida lahendusi, kuidas seda hulka vähendada, leida partnereid ning arendada sõprussuhteid välismaa koolidega, saada keelepraktikat. Võimalus osaleda üle-maailmsetel konkurssidel ja Kliimakampaania Konverentsil Kopenhaagenis. Lisainfot leiate www.co2nnect.org .

Projektiga valminud õppematerjale õpetajatele saab alla laadida lingilt >>

Keskkonnatelgi raadiosaade jätkab igal argipäeva esmaspäeviti Vikerraadios igapäevaelu saate, raadiomagasini "Huvitaja" koosseisus traditsioonilises stiilis looduse ja keskkonna teemade arutamist ja uurimist. 
Ootame informatsiooni Teie omavalitsuses või haridusasutuses (lasteaias ja koolis) läbiviidavatest sündmustest, et seda tutvustada raadiosaates Keskkonnatelk. Informatsiooni palume edastada saatejuhile Sven Paulus See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Loe raadiosaatest lähemalt >> Kuula eetris olnud raadiosaateid ja loe nende tutvustusi >>