Porkuni päevad

Pressiteade

MTÜ Ökokratt

06.07.2005

 

Avara ilma maastikud Porkunis!

 

Tuleval  heinakuu nädalavahetusel osaleb Keskkonnatelk Porkuni päevadel. Keskkonnatelk paikneb Porkuni lossiplatil ning seda saab külastada kell 13.00 -19.00.

Rohetelgile on see teistkordne osavõtt Porkuni päevadest.

Koos Porkuni päevadega toimuvad ka Eesti meistrivõistlused tünnisõidus Porkuni järvel.

 

Keskkonnatelgi programmi täidab seekord  slaidiprogramm ¥Avara ilma maastikud´. Slaidiprogrammi on koostanud loodusfoto asjatundja Peeter Vissak Läänemaalt.

Keskkonnatelgist on võimalik muretseda endale äsja trükivalgust näinud raamat ¥Harmoonia võimalikkus süsteemis: inimene – keskkond – ühiskond´, kust saab teada paljude kaasautorite arvamust, kas harmoonia on jätkusuutlikkuse tingimus või eeldus.

 

Lisaks on õpetlik filmiprogramm loodusest ja loomadest ning loodussäästlikkusest.

Külastajad pannakse proovile veeviktoriinis ja põnevas äraarvamismängus ning haaravas käbimängus.

Keskkonnatelgi esitlusmeeskonnas on  looduslike lõhnade ja masseerimisõlide eksperdid, maarjakase asjatundjad, mahetootjad - põllumehed, vitspunujad, looduretkede korraldajad ja ravimtaimetargad üle Eesti.

Tiigerpüüton Edgar on seekord esindatud koos peremehe Urmase ja Pärlipesaga.

 

Kõigil huvilistel on võimalus kohapeal maitsta mahedaid põllutooteid koos loodusliku teega Inglismaalt ja mahekohviga Soomest !

 

Keskkonnatelgis on esiplaanil kõik keskkonnaga seonduv: arendame keskkonnasõbralikku mõtteviisi ja tutvustame loodussõbraliku käitumise võimalusi. Samuti selgitame keskkonnaprobleemide tekkepõhjuseid ning olemust, et mõista looduskaitse vajalikkust ja inimtegevuse mõju loodusele ning iga inimese osa selles. Keskkonnatelgi eesmärk on tõsta inimeste keskkonnateadlikkust ning levitada säästvat elu- ja mõtteviisi.