Juku ja EHE 2005

Keskkonnatelk on nüüd rahvusvaheline

 

Sel aastal osaleb Keskkonnatelk Koolinoorte Vabariiklikul võistlusel ¥Juku 2005´ militaartalus Kiruvere külas Kõue vallas.

"Juku 2005" üritusel näidatakse kõigile osalejaile loodusimesid, ära saab arvata puid ning taimi, mille eest on võimalik punkte koguda.

 

Teiseks suuremaks Keskkonnatelgi osalusega ürituseks  on nädalavahetusel Vabaõhumuuseumis toimuv EHE turismi- ja käsitöölaat 2005, kus osaletakse teist korda.

Keskkonnatelgis osalevate organisatsioonide arv on sel aastal rekordiline, ulatudes  25 erineva organisatsioonini.

Seekord osaleb EHE laadal ka käsitöömeister Palangast, kes pakub loodussõbralikke puidutooteid, mis tehtud Läänemere kaldal.

Lisaks on üritusel esindatud ehedate elamuste huvigrupp, kes tutvustab loodussõbralikku elustiili. Pakutakse külastajaile maitsta mahetooteid põllult ning metsast ning lastele on tõmbenumbriks loovuskool. Lisaks saavad lapsed näha minikitsi ja ratsahobused koos vastsündinud varsaga.

Harjutada saab käbimängu, kus oluline on reaktsioonikiirus.

 

Keskkonnatelgis on esiplaanil kõik keskkonnaga seonduv: arendame keskkonnasõbralikku mõtteviisi ja tutvustame loodussõbraliku käitumise võimalusi. Samuti selgitame keskkonnaprobleemide tekkepõhjuseid ning olemust, et mõista looduskaitse vajalikkust ja inimtegevuse mõju loodusele ning iga inimese osa selles. Keskkonnatelgi eesmärk on tõsta inimeste keskkonnateadlikkust ning levitada säästvat elu- ja mõtteviisi.

 

Keskkonnatelk tegutseb alates 2003. aastast ning seda korraldab MTÜ Ökokratt.

MTÜ Ökokratt

Täiendav informatsioon:

Aare Adler

MTÜ Ökokratt

GSM 50 20579

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
www.okokratt.ee