Uudiskiri nr 12. 28.02.2011

Ökokrati uudiskiri

Nr 12 28. veebruar 2011

MTÜ Ökokratt ja keskkonnamüra asjatundjate grupp koos õpetajatega kuulutavad välja üleriigilise üliõpilaste ja õpilaste müra-alaste uurimistööde konkursi.
Konkursi eesmärk on pöörata noorte tähelepanu müra olemusele ja olemasolule, et nad hakkaksid kaasa mõtlema ning suudaksid teha teadlikke valikuid liigse müra tõrjumisel. Uurimistöö koostatakse eesti keeles.

Konkursi tingimustega saad tutvuda siin >> Eelmisel aastal toimunud müra uurimistööde konkursi tingimustega saate tutvuda siin>> ja laekunud tööde kokkuvõtetega saate tutvuda siin>>

MTÜ Ökokratt ja MTÜ Miksteater ühendavad jõud müra kahjulikkuse teadvustamisel.
Miksteater alustas jaanuari lõpus proove noortele mõeldud uuslavastusega „Müra“. Etendused toimuvad Salme Kultuurikeskuses 16. märtsist 11. aprillini.

Öeldakse, et inimese intelligentsuse üle saab otsustada selle põhjal, kui palju ta tekitab enda ümber tarbetut müra. Seda saab vähendada omaenda käitumisharjumusi muutes. On aeg juhe seinas välja võtta…
Lavastuses mängivad: Kadri Adamson, Janek Joost, Veljo Reinik ja Kristo Toots. Dramaturg Silvia Soro, kunstnik Jana Volke, lavastaja Kaido Rannik.
Piletite müük alates 21. veebruarist Piletilevis ja Piletimaailmas. Eelbroneerimine aadressil This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Lisateave kodulehel www.miksteater.ee või telefonil 56647765. Kooligruppidele sooduspiletid hinnaga 7€, grupi saatjale sissepääs tasuta.

Lisainfo  etenduse kohta siin >>

Algab registreerimine projektile Ületame halduspiirid piirkonna arenguks.
Esmakordselt viiakse läbi projekt Järva-Jaani, Tamsalu ja Väike- Maarja valdade halduspiire ning Järva- ja Lääne-Virumaakonna halduspiire ületades. Projekti raames tutvustatakse kogukonnale KOV-i tööd ja kogukonna osalemisvõimaluste rakendamist ning parandatakse selleks vajalikke oskusi (avalik esinemist, väitlemist, läbirääkimiste pidamist, pressiteadete koostamist) koolitusmoodulite läbimise kaudu (25-le inimesele).
Projektist saad lugeda täpsemalt siin >>

Ökokratt pikaaegne partner, laulude „Mets on kodu“ ja „Müra pole muusika“ sõnade ja muusika autor, Kersti Kuusk on valmis saanud uue CD lastele „Koera elu“.
Plaat sisaldab 15 uut ja meeleolukat lastelaulu. Plaadil on nii sisselauldud versioonid lauludest kui ka tühjad fonogrammid.
Tellijale saadetakse noodifailid  tasuta. Hind koos postikuluga 6.50 EUR. Soovi korral võtke kontakti e-posti aadressilt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. või tel. 56670038 Kersti Kuusk.
 
Varasemalt ilmunud CD-d: „Kasside boogie“ (2005) , „Hiirte tants“ (2009) ja „Kiisulaulud“ (2009)

Lõppenud on Ökokrati projekt Mänguga sõbraks ja targaks! Ökokrati mängu- ja suhtluskeskkonnas saab mängida prügi sorteerimise mängu Kodulinn puhtaks! Samuti saab oma teadmisi ja oskusi kontrollida energiasäästu mängus. Lisaks on endiselt võimalik kontrollida enda teadmisi loodus- ja keskkonnateemalises viktoriinis. Mängudes ja viktoriinis saad osaleda siin>>

Keskkonnatelgi raadiosaade jätkab igal argipäeva esmaspäeviti Vikerraadios igapäevaelu saate, raadiomagasini "Huvitaja" koosseisus traditsioonilises stiilis looduse ja keskkonna teemade arutamist ja uurimist. 

Ootame informatsiooni Teie omavalitsuses või haridusasutuses (lasteaias ja koolis) läbiviidavatest sündmustest, et seda tutvustada raadiosaates Keskkonnatelk. Informatsiooni palume edastada saatejuhile Sven Paulus This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Loe raadiosaatest lähemalt >> Kuula eetris olnud raadiosaateid ja loe nende tutvustusi >>