Loodusteema populaarsus suureneb noorte seas

Pressiteade 23.04.2008

„Loodusteema populaarsus suureneb noorte seas,“ leiavad projektis „Olen osa loodusest!“ osalejad

Käesoleva aasta projekti „Olen osa loodusest!“ raames tutvutakse oma kodukoha loodusväärtustega haridusasutustes üle Eestimaa .

Lasteiamudilased ja kooliõpilased viivad üheskoos õpetajatega läbi loodusvaatlusi. Bioloogilise mitmekesisuse projekti raames täidavad nad loodusvaatluste andmebaasi, kuhu märgivad ümbruskonnas nähtud-kuuldud-tuvastatud linnud, loomad, avastatud taimed. See hõlbustab edasist bioloogide ja loodusuurijate tööd.

Kadrina Keskkooli bioloogia õpetaja Eve Kanger tõdeb, et looduseteema populaarsus kasvab noorte seas. Noortele meeldib vahelduseks väljas õppida, tunda end osana loodusest - uurida, näha oma silmaga, kuulda kõrvaga ja katsuda käega. Loodusretkedelt saadud elamused kajastuvad hilisemates loometöödes. „Mõeldav oleks tuleviku õppekavadesse sisse viia välised looduvaatluste tunnid ning loodusvaatlustega tegelemine bioloogia ja loodusõpetuse tundides. See arendab tähelepanu ja keskendumist loodusobjektidele,“ arutles õpetaja Eve Kanger, kes on seda teemat noorte endiga arutanud.

Läbiviidavate loodusnädalate raames teeb Haapsalu Üldgümnaasiumis iga klass loodusteemalist ajalehe ja korraldab loodusteemalise moeetenduse. Kilingi-Nõmme Gümnaasium ja Tihemetsa Põhikool korraldavad koostöös omavalitsustega konkursi kodukoha loodusobjektide, matkamarsruutide ning lühiekskursioonide tutvustamiseks.

Himmaste Lasteaed-Algkooli noored on uurinud oma kodukoha ravimtaimi. Juuru Gümnaasiumis mõõdetakse puid ja hinnatakse nende seisundit. Koigi Põhikoolis tuleb uurimustööde päev, kus ettekandjateks on noored ise. Valjala Põhikooli noored on vaadelnud loomi ja linde ning külastatud loodusobjekte Vilsandil. Kärdla Ühisgümnaasiumi noored lähevad peagi kõik loodusretkele, mis sisustatakse orienteerumismängude ja ülesannetega.

Valuoja Põhikooli ning paljude teiste haridusasutuste noored jälgivad Rändur Tilga ringlust looduses ja mängides teevad sama teekonna juba ise läbi. Rõngu lasteaed Pihlakobar külastab biotiiki ja vaatleb mikroskoobi all erinevatest kohtadest kogutud veetilku.

Loodusnädalate kavadega saab tutvuda Ökokrati kodulehel.

Projekti „Olen osa loodusest!” noored vabatahtlikud üle Eesti võtavad osa Teeme Ära 2008 koristusaktsioonidest 3. mail koos oma hariduskollektiivide ja vanematega.
 
Ökokrati koostööpartneriteks - toetajateks on SA KIK, Riiklik Looduskaitsekeskus, Keskkonnaministeeriumi Info-ja Tehnokeskus, Eesti Loodusuurijate Selts, Teeme Ära 2008,  Keskkonnaministeerium, RMK Sagadi looduskool, AS Tallinna Vesi, 108 omavalitsust ja paljud erinevad organisatsioonid.

Sarnaseid loodusharidusprojekte korraldab MTÜ Ökokratt aastast 1999.

Lisainfo:

Jane Adler
MTÜ Ökokratt
GSM 5148591
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. 
www.okokratt.ee