Edela-Eesti õpilaste uurimustööd saavad alguse Siniallika lähistelt

Pressiteade 24.03.2008 

Edela –Eesti õpilaste uurimustööd saavad alguse Siniallika lähistelt

Teisipäeval, 25. märtsil Ramsi Vabaaja Keskuses kell 10 algav seminar Mulgimaa ja Pärnumaa õpetajatele-ametnikele on projekti „Olen osa loodusest!” loodusnädalatele alusepanijaks Edela-Eestis.

Viljandist edela pool, Pärsti vallas, asub Sinialliku järv, mis on nime saanud end allikasse uputanud sinisilmse orjapiiga järgi. Allika põhjas asuvat poolakate peidetud suur rahapada, mis kerkivat põhjast siis üles, kui noormees valgel hobusel ratsutab kolm korda üle allikale risti asetatud palgist. Kui varandusehimu aga väga suur ikkagi on, siis peavad seitse venda korraga allikale tulema ning seitsmenda kuu seitsmendal päeval ühest nõust allika vett jooma.

Muiste on järv ilmselt kandnud Ohejärve ja Karujärve nime. Sakala kõrgustiku vanades orgudes, kus nende suhteline kõrgus on 10-12 meetrit. Kõrgeim on Sinialliku oos - üle 20 meetri.

Projekt keskendub sellel aastal oma kodukoha loodusväärtuste ja -harulduste väljaselgitamisele ja loodusvaatluste läbiviimisele kohalikul tasandil.

„Seminaridel räägime elurikkusest ning seostest organismide vahel,“ jutustas RMK Sagadi looduskooli arendusjuht Asta Tuusti. „Samuti anname ideid õpetajatele loodusnädalate läbiviimiseks looduse rüpes.“
 
Ökokrati  kümneaastane praktika on näidanud, et läbi noorte on võimalik mõjutada pere täiskasvanuid enam loodussõbralikumale ellusuhtumisele, mis omakorda loob soodsad võimalused meie kõigi tervisliku elukeskkonna kujunemiseks.

Projekti „Olen osa loodusest!” ligi 27500 noort vabatahtlikku üle Eesti võtavad osa Teeme Ära 2008 koristusaktsioonidest 3. mail koos oma hariduskollektiivide ja vanematega.

Projekti kulminatsiooniks noorematele lastele on maikuus Paunkülas läbiviidav Puhta Looduse Pidu.

Vanematele koolinoortele alates 6. klassist toimub maikuus Tartu Kivilinna Gümnaasiumis õpilaste teaduskonverents, kus tutvustatakse oma kodukoha väärtusi, kasutades loodusvaatluste andmeid ja uurimustöö tulemusi.

Projekt lõpeb 11. juunil kokkuvõtva konverentsiga Kilplalas, kuhu on kutsutud kõik projektis osalenud õpetajad ning omavalitsuste spetsialistid.

Ökokrati koostööpartneriteks - toetajateks on SA KIK, Riiklik Looduskaitsekeskus, Keskkonnaministeeriumi Info-ja Tehnokeskus, Eesti Loodusuurijate Selts, Teeme Ära 2008,  Keskkonnaministeerium, RMK Sagadi looduskool, AS Tallinna Vesi, 108 omavalitsust ja paljud erinevad organisatsioonid.

Sarnaseid keskkonnaharidusprojekte korraldab MTÜ Ökokratt aastast 1999

Lisainfo:

Jane Adler
MTÜ Ökokratt
GSM 5148591
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. 
www.okokratt.ee
skype: jane_adler