Algab kursus loodusgiididele looduse vahendamise õppeks puuetega inimestele

MTÜ Ökokratt 
Pressiteade
24.05.2017

Algab kursus loodusgiididele looduse vahendamise õppeks puuetega inimestele

Homme, 25. mail alustatakse kursusega, mille raames koolitatakse välja loodusgiidid, kes on edaspidi suutelised loodust ka puuetega inimestele vahendama.
Kursus viiakse läbi vastvalminud Puhta vee teemapargi õppekeskuses projekti „Teeme rohkem ja paremini“ raames loodusgiididele, kes projekti tulemusena on pädevad looduse abiga nii puudega kui ka terve inimese vaimset ja sotsiaalset tervist ning heaolu edendama.
Nii projekti kui ka kursuse raames pööratakse tähelepanu puuetega inimeste vajaduste täimisele ja võimaluste parandamisele Eestis.
Kursusel osalevad peamiselt Puhta vee teemapargi ja lähipiirkonna looduse tutvustamisega seotud loodusgiidid. Huvi kursuse vastu on olnud loodusgiidide ning puuetega inimeste organisatsioonide poolt suur, näiteks osalejate nimekiri täitus mõne päevaga ning praktika raames loodusesse viidavate puuetega inimeste arv on täitunud.
Projekti peaeesmärgiks on parandada erivajadustega inimeste inimõigusi, tagades neile tavainimestega võrdsed võimalused looduses leiduva kogemiseks ja selle tervendavaks mõjuks. Parandatakse ka loodusgiidide suutlikkust tegeleda sihtrühmadega, kes vajavad erilähenemist.
Projekti raames kaasatakse praktikaetappi, et koolitusel osalejate teoreetilisi teadmisi kinnistada. Selleks kasutatakse praktikabaasiks olevas Puhta vee teemapargis spetsiaalselt erivajadustega inimeste jaoks välja töötatud hariduslikke õppeprogramme.
Projekt lõpeb märtsis kõikide projekti osapoolte ühise sündmusena looduses ning koolituse läbinud kursuslased saavad tunnistuse, misjärel on neil võimalik ametliku loodusgiidina pakkuda looduse vahendamise teenust ka erivajadusega inimestele.
Pikemas perspektiivis aitab loodusgiidide kutseoskuste täiendamine arendada ja edendada Eestis puuetega isikutele mõeldud rekreatiivseid võimalusi ja teenuseid looduses.
Kursuse idee sündis koostöös loodus- ja sotsiaalvaldkonna organisatsioonidega. Rakendatakse uusi teadmisi ja oskusi, et erivajadusega inimeste inimõigusi ja heaolu edendada.
Kursuse partneriteks on Eesti Giidide Liit, MTÜ Eesti Omastehooldus,  SA Haraka Kodu, Salukool ja Türi Toimetulekukool.
Projekti elluviimist rahastab siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital ning MTÜ Ökokratt.


Lisainfo:

Priit Adler
MTÜ Ökokratt
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
gsm 5132149
www.okokratt.ee
www.keskkonnatelk.ee
www.metsamoisa.ee