Valmistume festivaliks

Narva Humanitaargümnaasiumi baasil tegutsev tantsustuudio "Varjud" loodi 1997. aastal ning seal tegutseb praegu ligi 170 last vanuses 3 kuni 19 aastat. Peamiselt estraadi- ja kaasaegset tantsusuunda väljendav stuudio on 2000-2009. aastatel Koolitantsu osaleja ja finalist ning rahvusvaheliste tantsufestivalide laureaat.

NB! Vaata festivaliks valmistumise pilte pildigaleriist !

Kohila Gümnaasiumi võimlemisrühm saatis meile pilte muusikalist "Pöial-Liisi" ja festivalist Koolitants15. 13. veebruaril, päev enne sõbrapäeva, esietendus Kohila Gümnaasiumis Kaari Sillamaa ja Urmas Lattikase muusikal „Pöial-Liisi“. Osades on Kohila Gümnaasiumi võimlemisrühma „Ilus rüht“ tantsijad ja 1.-4.klassi koorilauljad. (Kohila kooli tantsud pärinevad sealt)
  Jaanuaris, kui grupp tuli registreerida, siis mulle tundus, et meil ei ole ühtegi loodusega seotud tantsu, kuid muusikali valmimise ajal mõistsin, et sellest loost oleks nii mõndagi kasutada. Lastele on see uus kogemus, sest tavaliselt me kasutame esinemistel vaid ühte laulu, kuid nüüd on korraga neli, kuid lühendatud variandis. Muusikalist meeldis lastele kui ka paljudele pealtvaatajatele just konnade tants, mida saab ka Kuusalus lühendatud variandis näha. Lastele oli uueks kogemuseks ka see, et nad said läbi tantsu väljendada erinevaid loomariigis elavaid tegelasi. Arvan, et toredaks teeb tantsu "Aastaring" see, et lapsed saavad nii tantsida, laulda kui ka näidelda. Mulle meeldib see, et tantsul on sisu - me oleme pidevas liikumises: aastaajad vahelduvad, meie emotsioonid muutuvad, ja seda kõike püüavad lapsed läbi tantsu väljendada.
  Teine tants "Kodu" sündis tantsufestivaliks "Koolitants 15". Mulle isiklikult on väga südamelähedased eestiteemalised lood ning tantsufestivalil oli selline kategooria täiesti olemas, mis aitas selle tantsu valmimisele ja väljundile palju kaasa. Laul on helisenud minu sees juba mitu aastat, kuid iga asja jaoks on oma aeg. Usun, et selle tantsu sünniks oli just nüüd see õige aeg. Kõik kulges loomulikult ning see tants tekitab minus soovi alati peale esinemist näha seda veel. Selles tantsus on kõigi jaoks midagi tuttavat, aga samas ka midagi uut ja põnevat.  Kui me armastame oma kodu, siis me ka hoiame kõike seda, mis on meie ümber ja sees!
   Olen oma tantsutüdrukutele väga tänulik, et nad on mulle nii palju inspiratsiooni andnud! Ja mind väga hoidnud!:)

Jõudu ja edu teile!:)
Olete väga tublid!

Kairis Kontus

Koonga Põhikooli tantsuloo pealkiri on "Loodus kasvatab"
Meie valmistumisest:
Tantsus on meid üheksa: viis tüdrukut ja neli poissi.
Teavitades lastele, et läheme Ökotantsufestivalile, oli rohkem kui mitu väga üllatanud nägu. Rõõmu tegi see, et läheme tantsufestivalile, aga kulmu tõmbas kipra küsimus, et milline see õige ökotants küll välja näeb? Eks see tegi mulle kui tantsuõpetajale suurt rõõmu. Hakkasime siis lastega täiesti algusest peale. Tuli ju selgeks teha, mis see ökotants ikkagi on. Oli ju väga palju küsimusi: kuidas saab loodust tantsida, kas see naljakas ei ole? jne jne.
Aga ometi ongi ju õige see, et lapsed leiaksidki selle õige vastuse ise - kas naljaka või väheke tõsisema.
Meie koos lastega leidsime:
Meie tantsus on kaks liblikat ja kolm lindu ning üks neljane "kuttide" kamp. Meie tantsus on õrnust ja kergust, kuid ka midagi lärmakat ja möllavat.
Ja kõige põhilisem on see, et trennide ajal kõlab alati naer ja lapsed on täis tahet!
Eks see närviuss püüab aegamisi meid kõiki vallutada." Aga mis siis saab kui laval kõik ununeb?", "Mis siis saab, kui suss ära lendab?", "Mis saab, kui lavalt alla kukun?", "No kui ma laval ka nii peaksin kukkuma, siis on küll kõik untsus!".
Kõik need küsimused teevad ka minu trennid nendega väga lõbusaks.
 
Ootame juba, et saaksime oma susse laval kulutada :)
Lugupidamisega,
Evelin Õunap