Mäetööstuse alase programmi läbijad testivad taasavatavat kaevandusparki

Mäetööstuse alase programmi läbijad testivad taasavatavat kaevandusparki

MTÜ Ökokratt 
Pressiteade
06.06.2012

Neljapäeval, 7. juunil visiteerib testgrupp taasavatavat Kohtla kaevandusparki, mis on lõpusündmuseks mäetööstuse alasele programmile. Programm viidi omavalitsuste maapõuevaldkonnaga tegelevatele ametnikele läbi üle-eestilise projekti "KOV keskkonnaspetsialistide mäetööstusalase pädevuskoolituse programm" raames.

"Meie suurimaks väljakutseks on, et meie taasavatavat kevandusparki testivad värskelt maapõuealase pädevuskoolituse läbinud spetsialistid üle Eesti, kes aitavad kaasa meie ekspositsioonide veelgi paremale tundmisele ja teabe levimisele. Peame Kohtla kaevandusparki väga vajalikuks, millega tutvustame mäetööstuse valdkonda kõigile huvilistele kui kogu majanduse valdkonna alusmüüri, kust ammutatakse toorainet näiteks elektri tootmiseks või masinaehituseks," ütles Kohtla kaevanduspargi tegevjuht Sigrid Karon.

"Omavalitsuste ametnike pädevus maapõuealastes küsimustes ja mentlusprotsessides on küllaltki varieeruv. See sõltub suuresti omavalitsuse keskkonnaspetsialisti erialasest haridusest, kogemustest, iseõppimise võimest ning loomulikult ka omavalitsuse senisest puutumusest geoloogiliste uuringute ja kaevandamiste ning selle teemaderingiga kaasneva muu tegevusega. Antud programmi raames oli valdkonna temaatikaga varasemalt kokkupuutunud spetsialistidel võimalus kinnistada olemasolevaid teadmisi ja kogemusi ning neil, kelle jaoks teema oli suhteliselt tundmatu, täiendada oma pädevust. Kõik see lõi head eeldused, et omavalitsuse töötaja oleks vajaduse korral valmis kompetentselt ja asjakohaselt käsitlema ja menetlema vastavaid taotlusi ja kaasnevaid dokumente," ütles Keskkonnaministeeriumi maapõueosakonna juhataja Tarmo All.

Enne ja pärast programmi läbimist viidi selles osalenute seas läbi küsitlus. Viimasest küsitlustest selgus, et ametnikud tunnevad end mäetööstuse alal kindlamalt. Osatakse eristada mõisteid kaevandus ja karjäär, teatakse erinevaid maapõue ammutamise tehnoloogiaid, tuntakse keskkonnamõju hindamise sisu, selle protsessi ning mõju planeerimistegevusele ja kohaliku omavalitsuse arengukavale ning eelarvele. Osatakse märgata valdkonna probleeme ja puudusi ning pakkuda välja praktilisi lahendusi.

Kursuse raames koostasid programmis osalejad praktiline lõputööna geoloogilise uuringuloa ja kaevandamisloa taotluse ning kirjeldasid kaevandatud ala korrastamist oma koduvalla baasil. Programmis osales üle 60 kursuslase üle Eesti. Programmis osalemine oli kõigile kursuslastele tasuta.

Projekti rahastab Sihtasutus Keskkonnainvesteeringute Keskus, Eesti Mäetööstuse Ettevõtete Liit, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit, Eesti Turbaliit. Programmi läbiviimist korraldab MTÜ Ökokratt.


Lisainfo:

Priit Adler
MTÜ Ökokratt
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
gsm 5132149
www.okokratt.ee
www.keskkonnatelk.ee