Lehmja Põhikool

I. EELMISE AASTA PROJEKTIST

 

Lehmja Põhikooli õpilased võtavad kolmandat aastat osa MTÜ Ökokrati poolt korraldatavast keskkonnateadlikkuse edendamise projektist. Esimesel aastal korraldatud üritused andsid nii õpilastele kui ka õpetajatele uusi teadmisi jäätmetest ja nende käitlemise vajalikkusest. Teisel aastal käsitlesime loodusvarasid, mida oleks võimalik kasutada säästvalt. Ühiste arutelude ja õpetajatele korraldatud koolituse käigus jõuti arusaamiseni, et meie ülesandeks on vähendada inimühiskonna mõju looduskeskkonnale. Loodetavasti mõistsid õpilased, et igaüks meist saab kaasa aidata puhta ja elukõlbuliku looduskeskkonna säilimisele. 

 

II. VISOON SELLEKS AASTAKS

 

2005. aasta moto on ´SÄÄSTA VETT JA VÄLDI SELLE REOSTUST!¡

 

2.1 Keskkonnanädala toimumise aeg.

Lehmja Põhikooli tööplaanis on aprilli kuus (11 – 15 aprill) loodusainete nädal, mille sisuks on keskkonnahariduse projekti ´Säästa vett ja väldi selle reostust¡ läbiviimine õpilastele kui ka õpetajatele.

 

 

2.2 Osalejad

 

Projektist võtavad osa V-IX klassi õpilased koos klassijuhatajatega (~60 õpilast + klassijuhatajad).

 

2.3 Toimumise koht

Koolitamine ja õpilaste ideede teostamine saab toimuma Lehmja Põhikoolis nii klassijuhataja kui ka loodusainete tundides.

 

2.4 Tegevuskava keskkonnanädalaks

 

 

ESMASPÄEV 11. aprill     

Vesi – miks ja milleks? Kui palju on maakereal vett? Milline osa sellest kõlbab kasutamiseks? Kas kõikidele inimestele jätkub puhast magedat vett? Milleks vett kasutatakse? Mis saab tulevikus kui 2025. aastaks elab maakeral oletatavalt 8,25 miljardit inimest? Esimesel päeval anname lastele ülevaate veest kui ühest tähtsamast loodusvarast. Alustades globaalsest aspektist, jõuame lõpuks iga vee tarbijani. Õpilased peavad mõistma, et puhast vett tuleb hoida ja kaitsta, sest ilma selleta oleks elu maakeral võimatu.

Kuultame välja ka postrite konkurssi teemale – ´Säästa vett ja väldi selle reostust!¡

TEISIPÄEV 12. aprill

Vee säästev kasutamine. Õpilased saavad eelnevalt juhised, kuidas kontrollida oma perekonna vee tarbimist. Eesmärgiks on ühel nädalal piirata (kasutada säästvalt) vee tarbimist, et näidata sellega kaasnevat nii looduslikku kui ka majanduslikku kokkuhoidu. Eelneval nädalal on juba andmed kogutud ning teeme nendest kokkuvõtte. Õpilased peavad mõistma, et ainult siis jätkub puhast joogikõlbulikku vett tulevastele põlvedele, kui me alustame säästvat kasutamist juba täna! Jätkub postrite konkurss.

KOLMAPÄEV 13. aprill

Vee reostumine. Millised on peamised vee reostuse põhjustajad, kuidas vältida vee reostust? Mida teha reostunud veega? Iga projektist osavõttev klass teeb ettekande teemal: vee puhastamise võimalused. Jätkub konkurss.

NELJAPÄEV 14. aprill

Eelneva kokkuleppe kohaselt tahaksime külastada Tallinna Veepuhastusjaama.

REEDE 15. aprill

Viktoriin teemal- VESI. Võitja klass kannab aasta jooksul vee säästva kasutaja tiitlit. 

Kokkuvõte tehtud postritest, millest pannakse üles näitus. Parimate autasustamine.